Genialny umysł z Goczałkowa

Ma dopiero 8 lat, a wiedzy mógłby mu pozazdrościć niejeden dorosły. Marcin Przytocki z Goczałkowa w gminie Strzegom został zwycięzcą jednego z odcinków programu telewizyjnego „The Brain. Genialny umysł” emitowanego w telewizji Polsat. Powiedział prowadzącym, że udowodni, że zna wszystkie państwa świata. I zrobił to bezbłędnie!

Ośmiolatek miał za zadanie rozpoznać trzy losowo wybrane miast, tylko na podstawie wyświetlonych zarysów mapy. W pierwszym można było podróżować metrem, drugie było miastem portowym, a trzecie miało lotnisko. Chłopiec musiał wskazać nazwy miast, państwa w jakich leżą i przyporządkowane im kontynenty. Z zadaniem poradził sobie znakomicie.

Ten ogromny sukces małego mieszkańca nie przeszedł oczywiście bez echa wśród włodarzy gminy Strzegom, którzy nie tylko postanowili zaprosić Marcina wraz z jego rodzicami na sesję, ale również wręczyć genialnemu uczniowi nowoczesnego laptopa, dzięki któremu będzie mógł rozwijać swoje geograficzne, i nie tylko, pasje. Rodzicom Marcina pogratulowano wychowania tak wspaniałego i mądrego syna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *