Finał projektu „Jeden dzień z życia …”

Wszystkie szkoły podstawowe oraz przedszkola z gminy Żarów otrzymały podziękowania za udział w projekcie „Jeden dzień z życia…”, który zorganizowany był przez Fundację Edukacji Przedszkolnej, Stowarzyszenie „NIE MA BARIER” i Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

010-01

W Szkole Podstawowej im. UNICEF w środę, 21 września odbyła się konferencja podsumowująca projekt. – Celem projektu było przybliżenie problematyki niepełnosprawności w szkołach i poza nią poprzez bezpośrednie doświadczanie ograniczeń, integrację lokalnej społeczności poprzez współzawodnictwo w konkursach plastycznych i literackich, jak i udział we wspólnych szkoleniach uczniów i nauczycieli. Podczas spotkania zostały rozdane nagrody dla szkół i przedszkoli z naszej gminy. Otrzymały je SP im. UNICEF w Imbramowicach, SP im. A. Jenke w Mrowinach, SP im. A. Lindgren w Zastrużu , „Bajkowe Przedszkole” i ” Chatka Małolatka” z Żarowa oraz szkoły biorące udział w projekcie z terenu gminy Bystrzyca Kłodzka – mówi Krystyna Waliszak dyrektor Szkoły Podstawowej im. UNICEF w Imbramowicach.

Inicjatorem projektu był Paweł Błachowicz, osoba niepełnosprawna, założyciel Fundacji Edukacji Przedszkolnej w Bystrzycy Kłodzkiej, którego misją życiową jest inspirowanie dorosłych i dzieci do integracji ludzi niepełnosprawnych z pełnosprawnymi.

Magdalena Pawlik/UM Żarów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *