Finał dla Polonii-Stali

Coraz bliżej obrony Pucharu Polski na szczeblu OZPN Wałbrzych są piłkarze Polonii-Stali Świdnicę. W środę sami awansowali do finału i poznali rywala decydującego starcia.

W rozegranym w Dzierżoniowie półfinale świdniczanie pewnie pokonali Lechię 2:0 (1:0). Losy meczu rozstrzygnięte zostały w ciągu kilku minut – pod koniec pierwszej i na początku drugiej części gry. W 43. minucie prowadzenie dał niezawodny w ostatnich tygodniach Jegor Tarnov, a w 47. minucie wynik ustalił Michał Skrypak.

Podopieczni Marcina Morawskiego mieli jeszcze kilka dobrych okazji na podwyższenie rezultatu, ale uczciwie trzeba stwierdzić, że i gospodarze zasłużyli na przynajmniej jednego gola. Lechia grała jednak bardzo nieskutecznie.

W drugim meczu półfinałowym Bielawianka wygrała w Wałbrzychu 4:1 z występującymi w klasie A Czarnymi. Finał odbędzie się 20 maja. Miejsce nie zostało jeszcze ustalone.