Fiat pełen konopi (FOTO)

Niespodziewany bagaż znaleźli w zatrzymanym w Pszennie do kontroli drogowym fiacie brava policjanci ze Świdnicy i Dzierżoniowa.

 

Niespodziewany bagaż znaleźli w zatrzymanym w Pszennie do kontroli drogowym fiacie brava policjanci ze Świdnicy i Dzierżoniowa.

Policjanci zatrzymali pojazd w czwartek, 9 lipca około godziny 15.30. Auto wypełniał charakterystyczny słodkawy zapach i kilkadziesiąt roślinek ulokowanych a kartonowych pudełkach. – Policjanci zabezpieczyli 39 sztuk roślin przypominającym wyglądem konopie oraz sprzęt do specjalistycznej uprawy – mówi sierżant Magdalena Ząbek, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. – Do wyjaśnienia zostały zatrzymane dwie osoby podróżujące samochodem – 22-letnia kobieta z Wrocławia i 28-latek z Dzierżoniowa.

Zabezpieczone rośliny wysłane zostały do badania w policyjnych laboratoriach, które mają potwierdzić rodzaj konopi. W zależności od ilości zawartego w nich kannabinoidu różna może być odpowiedzialność karna. Jeśli potwierdzi się przypuszczenie, że są to konopie indyjskie z wysokim stężeniem THC, młodzi ludzi mogą usłyszeć zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków. Przestępstwo zagrożone jest karą do ośmiu lat pozbawienia wolności.

(ram)

{gallery}galerie/00gandzia{/gallery}

{fcomment}

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *