Festiwal Reżyserii w Jeleniej Górze

frf

frfTo już pewne. Festiwal Reżyserii Filmowej odbędzie się w tym roku w Jeleniej Górze. – Odezwało się do mnie kilka miast z całej Polski, ale chciałem pozostać na Dolnym Śląsku – mówi Stanisław Dzierniejko, dyrektor i producent FRF.

To już pewne. Festiwal Reżyserii Filmowej odbędzie się w tym roku w Jeleniej Górze. – Odezwało się do mnie kilka miast z całej Polski, ale chciałem pozostać na Dolnym Śląsku – mówi Stanisław Dzierniejko, dyrektor i producent FRF.

frf

8 edycja Festiwalu Reżyserii Filmowej zostanie zorganizowana od 6 do 11 czerwca. Charakter imprezy nie ulegnie zmianie. – Będzie podobnie jak w Świdnicy. Zmieni się tylko ilość filmów konkursowych. W tym roku będzie ich aż 10 – mówi Stanisław Dzierniejko. – Galę otwarcia w Jeleniej Górze poprowadzą Artur Żmijewski oraz Sonia Bohosiewicz. Wiadomo też, że nagrodę za całokształt twórczości otrzyma Janusz Majewski.

Historia dorocznego filmowego święta odbywającego się do tej pory w Świdnicy zakończyła się na siedmiu edycjach. – Bardzo mi przykro z tego powodu. To wielka strata dla miasta – przyznaje Stanisław Dzierniejko i dodaje: – Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś festiwal powróci do Świdnicy.

Więcej o Festiwalu Reżyserii Filmowej w poniedziałkowym wydaniu „Wiadomości Świdnickich”.

(BFG), fot. Wiktor Bąkiewicz

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *