Festiwal Origami w Żarowie już w kwietniu

Smoki, kwiaty i łabędzie zdominowały poprzednią edycję Festiwalu Origami w Żarowie. Tylko w roku 2015 na konkurs nadesłano ponad dwieście prac z trzydziestu miejscowości z całej Polski. Jak będzie w tym roku, przekonamy się już w kwietniu.

origami

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w IV Festiwalu Origami. Tematem przewodnim tej edycji jest papierowe lato. Prace w trzech kategoriach: origami klasyczne, origami modułowe, origami 3D można nadsyłać do 11 kwietnia 2016 r. (regulamin i karta zgłoszeniowa w załączniku).

Konkurs jest adresowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz osób dorosłych. Jury w ocenie prac będzie brało pod uwagę: stopień trudności wykonania modelu, ciekawość pomysłu, estetykę wykonania i dobór kolorystyki.

Festiwal patronatem objęło Polskie Towarzystwo Origami i OrigamiArt. Głównym sponsorem nagród jest DSSE Daicel Safety Systems Europe Sp. z o.o..

IV Festiwal Origami w Żarowie zaplanowano na 17 kwietnia 2016 r. w Izbie Historycznej Gminnego Centrum Kultury i Sportu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *