Ferie na półmetku

ferie 8

ferie 8Pierwszy tydzień zimowych „wakacji” za nami. Dzieci i młodzież ze Świebodzic spędzają aktywnie ten czas, uczestnicząc w licznych i zróżnicowanych zajęciach, przygotowanych przez instytucje miejskie.

Pierwszy tydzień zimowych „wakacji” za nami. Dzieci i młodzież ze Świebodzic spędzają aktywnie ten czas, uczestnicząc w licznych i zróżnicowanych zajęciach, przygotowanych przez instytucje miejskie.

ferie 8

 

W poniedziałek, 26 stycznia, zimowisko w Miejskim Domu Kultury odwiedził burmistrz Bogdan Kożuchowicz. To była spora niespodzianka dla feriowiczów tym bardziej, że burmistrz przyniósł słodki podarunek – kosz z cukierkami. Dzieci zrobiły sobie także pamiątkowe zdjęcie z burmistrzem, instruktorami i dyrektor MDK Agnieszką Gielatą.

– Mam nadzieję, że dobrze się bawicie, wybór zajęć jest duży więc chyba każdy znajdzie coś dla siebie – mówił burmistrz.

W MDK-u z pewnością nikt się nie nudzi, są zajęcia plastyczne, teatralne, joga, nauka języka hiszpańskiego i perskiego a także wyjścia na basen oraz wycieczki po okolicy – w tym tygodniu zaplanowano wyjazd do Raszowa, do Domu Pachnącego Chlebem.

Zajęcia sportowe to domena OSiR Świebodzice sp. z o.o., codziennie odbywają się tu rozgrywki w piłkę nożną, koszykową, siatkową, turnieje tenisa stołowego, a także zajęcia na kręgielni i siłowni. Wszystkie dzieci ze Świebodzic za wejście do Wodnego Centrum Rekreacji płacą symboliczne 2 zł.

Zajęcia biblioteczne podczas ferii organizuje także Miejska Biblioteka Publiczna Oddział Dziecięcy. W programie jest obowiązkowe czytanie bajek, gry planszowe oraz inne atrakcje. Biblioteka organizuje także comiesięczne „Bajki poczytajki” – sobotnie spotkania dla najmłodszych dzieci, które są świetną formą rozbudzania zainteresowań czytelniczych u przedszkolaków.

Zajęcia w ramach ferii zimowych organizują także dwie szkoły w mieście: SP 4 oraz Zespół Szkół Integracyjnych, w trakcie ferii działa także świetlica środowiskowa.

 

UM Świebodzice

 

{gallery}galerie/110129ferieswiebodzice{/gallery}

{fcomment}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *