Emeryci na rajdzie

Ponad 270 emerytów i rencistów z całej Polski, w tym ze Świdnicy wzięło udział w XI Ogólnopolskim Rajdzie Emerytów i Rencistów ZNP. Seniorzy po raz kolejny udowodnili, że cieszą się doskonałą kondycją fizyczną i świetnym stanem zdrowia.

emeryci rajd

XI Ogólnopolski Rajd Emerytów i Rencistów ZNP zorganizowano od 21 do 23 czerwca w Szklarskiej Porębie. Jego organizatorem, jak co roku, był Zarząd Dolnośląskiej Okręgowej Sekcji Emerytów i Rencistów Związku Nauczycielstwa Polskiego pod przewodnictwem kol. Ireny Małkiewicz.

Po zakwaterowaniu w hotelach: „Królowa Karkonoszy” i „Halny” nastąpiło uroczyste otwarcie Rajdu przez przewodniczącą. Powitała ona przedstawicieli władz miasta Szklarskiej Poręby oraz 19 drużyn rajdowych z całego kraju, w sumie aż 272 osoby.

Pierwszy dzień rajdu upłynął pod hasłem „marsz na orientację” z mapką miasta i okolicy. W drugim dniu rajdu drużyny wyruszyły z przewodnikami na poszczególne trasy.

Świdniccy seniorzy wybrali trasę nr 3 o długości 11 km, która wiodła przez Białą Dolinę, nieczynną hutę szkła „Julię”, Krucze Skały, Wodospad Kamieńczyka i Krzywe Baszty.

Na trasie ubarwionej opowieściami przewodnika rajdowcy podziwiali piękno Parku Karkonoskiego, szum Kamiennej, Kamieńczyka i górskich strumieni oraz śpiew ptaków.

Trzeciego dnia nastąpiło podsumowanie rajdu, podczas którego uczestnikom wręczono dyplomy, podziękowania i upominki.

Tegoroczny rajd zakończył się występami artystycznymi drużyn i wspólnym śpiewaniem.

oprac. (BFG)

Rajd ZNP 2 Rajd ZNP 3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *