Aktualności, Gospodarka, Polecamy, Świdnica

Electrolux rozbuduje zakład w Świdnicy

Co najmniej 100 nowych miejsc pracy utworzy międzynarodowy koncern Electrolux w Świdnicy. Firma planuje do końca grudnia 2018 roku rozbudować już istniejący zakład. Inwestycja szacowana jest na 45 mln zł. Electrolux to światowy lider branży AGD, który w Świdnicy produkuje sprzęt gospodarstwa domowego.

DSC02287 DSC02316

W Zamku Książ odbyła się szczególna uroczystość związana z wręczeniem dla siedmiu inwestorów zezwoleń na prowadzenie działalności w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Wśród nich kolejne, bo już piąte pozwolenie odebrał z rąk prezes WSSE Barbary Kaśnikowskiej i prezydent Świdnicy Beaty Moskal-Słaniewskiej, dyrektor zakładu Electrolux, Piotr Kuś.

Fabryka Electrolux w Świdnicy jest trzecim po Żarowie i Oławie nowoczesnym i zaawansowanym technologicznie zakładem, który firma zbudowała od podstaw w Wałbrzyskiej Strefie Ekonomicznej. Produkcja ruszyła tutaj w grudniu 2006 roku. W świdnickiej fabryce produkowane są kuchenki i piekarniki.

Rozwój każdej firmy działającej w strefie to doskonała informacja dla nas samorządowców oraz mieszkańców naszych miast. Pokazuje to dobre relacje między władzami a kierownictwem przedsiębiorstw oraz klimat sprzyjający inwestycjom. Electrolux w Świdnicy to prężnie działający zakład, zatrudniający setki osób i gwarantujący stabilne warunki pracy oraz płacy – mówi Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy.

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna to największa z 14 specjalnych stref ekonomicznych w Polsce. Obejmuje prawie 3000 ha gruntu w 48 miejscowościach. Obecnie, na jej obszarze prowadzą działalność 183 firmy, które zainwestowały przeszło 20 mld złotych i zatrudniają ponad 41 300 pracowników.

Przypomnieć należy, że w październiku po raz kolejny WSSE została doceniona w prestiżowym rankingu fDi Magazine. W plebiscycie „Global Free Zones of the Year” została wyróżniona jako miejsce inwestycyjne szczególnie polecane w Europie. Zauważono również zaangażowanie spółki w budowę gotowych obiektów dla przedsiębiorców oraz modernizację infrastruktury pod potrzeby inwestorów.

(UM Świdnica)

17 grudnia 2015

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *