Dziewięcioma z Dziewiątką

Osiemnaste zwycięstwo w dziewiętnastym meczu odnieśli piłkarze ręczni ŚKPR-u Świdnica. Tym razem wicelider II ligi pokonał na wyjeździe zamykającą stawkę Dziewiątkę Legnica.

Dziewiątka Legnica – ŚKPR Świdnica 16:25 (8:10)
Przebieg meczu: 5′ 1:0, 10′ 4:1, 15′ 5:4 20′ 5:7, 25′ 6:8, 30′ 8:10, 35′ 10:11, 40′ 11:13, 45′ 13:15, 50′ 13:18, 55′ 14:22, 60′ 16:25
ŚKPR: Wasilewicz, Bajkiewicz – Brygier 5, P. Kijek 4, Borowski 4,  Bieżyński 3, Paleń 3, Chmiel 3, Piędziak 1, Rzepecki 1, Kopyciak 1, Czerwiński, Dębowczyk, D. Kijek, Chaber, Kulon
Karne: Dziewiątka 5/1, ŚKPR 4/2
Kary: Dziewiątka 10 minut, ŚKPR 6 minut
Podopieczni Grzegorza Garbacza wygrali pewnie 25:16 (10:8), ale mecz miał swoją dramaturgię i historię, a Szare Wilki musiały się nieco natrudzić, aby zainkasować dwa punkty.
Rozpoczęło się zgoła sensacyjnie, bo od prowadzenie gospodarzy 4:0. ŚKPR dał się zaskoczyć żywiołowo grającym rywalom i wolno wskakiwał na odpowiednie tory. Kłopotem okazało się też przystosowanie do wąskiego boiska z niewielką przestrzenią dla skrzydłowych.
Dopiero w dziesiątej minucie pierwsza bramkę dla ŚKPR-u rzucił Michał Rzepecki. Po kwadransie był już jednak remis 5:5, a w 17. minucie Andrzej Brygier wykorzystał rzut karny i świdniczanie wyszli na prowadzenie 6:5.
W pierwszej części oba zespoły miały problemy ze skutecznością. Dla miejscowych prawdziwą traumą okazały się rzuty karne. Cztery z pięciu rzutów  z siódmego metra odbił Tomasz Wasilewicz. Raz, w  samej końcówce, pokonać dał się Dariusz Bajkiewicz.
Po zmianie stron Dziewiątka doprowadziła do remisu 10:10 i do 40 minuty dotrzymywała kroku świdniczanom. W końcu jednej podrażnieni takim obrotem sprawy świdniczanie wrzucili wyższy bieg i błyskawicznie zbudowali bezpieczną przewagę. Duży w tym udział mieli młodzi gracze. Sebastian Borowski, Maksymilian Paleń, Adam Chmiel i Rafał Kopyciak razem zdobyli jedenaście bramek i widać, że coraz pewniej czują się w pierwszym zespole. Bez zdobyczy mecz zakończył Rafał Kulon, ale grał zdecydowanie mniej od swoich kolegów.
– Cieszę się ze zwycięstwa i z gry młodych zawodników. Martwi mnie skuteczność. W kolejnym meczu nie wykorzystujemy wielu bardzo dobrych sytuacji rzutowych – mówił po meczu trener Garbacz.

II liga piłki ręcznej, grupa 2.
19. kolejka (4-5.03): Dziewiątka Legnica – ŚKPR Świdnica 16:25 (8:10), Astra Nowa Sól – AZS Zielona Góra 18:28, Sparta Oborniki Wlkp. – Start Konin 34:20, Zew Świebodzin – Tęcza Kościan 30:15 (9:7), Lider Swarzędz – Żagiew Dzierżoniów 27:28 (13:15), Orlik Brzeg – Bór Oborniki Śl. 34:26, OSiR Komprachcice – Zagłębie II Lubin 26:26 (13:10). Mecz zaległy: Zagłębie II – Bór  32:36 (21:16)
14. Dziewiątka Legnica         19    7    3-1-15    412:494
Następna kolejka (11-12.03): ŚKPR – Zew (sb, 20.00), Zielona Góra – Komprachcice, Zagłębie II – Orlik, Bór – Lider, Żagiew – Dziewiątka, Tęcza – Sparta, Start – Astra