Dziesięć minut huraganu!

Licznik bije! Piąte kolejne zwycięstwo zapisali na swoje konto piłkarze ręczni ŚKPR-u Świdnica. Po wtorkowej wygranej z GOKiS-em Kąty Wrocławskie, tym razem Szare Wilki pokonały SPR Oleśnica 34:26 (14:12) i umocniły się w czołówce tabeli II ligi.

SPR Oleśnica to beniaminek rozgrywek. Goście przegrali wszystkie dotychczasowe swoje mecze, ale w Świdnicy wcale tanio skóry nie sprzedali. Lepszemu technicznie, szybszemu, ale i najmłodszemu w całej lidze zespołowi trenera Krzysztofa Terebuna przeciwstawili siłę i lepsze warunki fizyczne. Aż do 50. minuty wynik był sprawą otwartą, ba to oleśniczanie wchodzili w decydujący fragment przy minimalnym prowadzeniu 24:23. Końcówka była jednak popisem ŚKPR-u. Gospodarze z furią natarli na rywali, wygrali ostatnie minuty 11:2 i ostatecznie bardzo pewnie zgarnęli komplet punktów.

Trener Szarych Wilków dał szansę gry całej szesnastce swoich graczy, a ci, którzy dotąd grali nieco mniej odwdzięczyli się bardzo dobrą postawą. Świetne otwarcie zawodów i serię czterech trafień zanotował Mateusz Redko, a po przerwie sześć bramek z prawego skrzydła rzucił Miłosz Wołodkiewicz. Sporo minut na parkiecie spędzili też Karol Kozak, Dawid Jankowski, Michał Jaroszewicz czy Kamil Stadnik. Rotowanie składem pozwala nie tylko na złapanie doświadczenia przez wszystkich zawodników, ale też męczy rywali, którzy zwykle nie są w stanie utrzymać szalonego tempa narzucanego przez świdnicką drużynę.

Teraz w rozgrywkach nastąpi dwutygodniowa przerwa. To czas na przygotowanie się do dwóch bardzo ważnych i trudnych meczów. 8 listopada (piątek, 19.30) ŚKPR zagra prestiżowe derby z Żagwią w Dzierżoniowie, a tydzień później (16 listopada, sobota godz. 17.00) do Świdnicy zawita mający na koncie komplet siedmiu zwycięstw Szczypiorniak Gorzyce Wielkie.

ŚKPR Świdnica – SPR Oleśnica 34:26 (14:12)

Przebieg meczu: 5 3:4, 10 4:4, 15 6:5, 20 9:6, 25 13:8, 30 14:12, 35 16:15, 40 19:17, 45 21:21, 50 24:24, 55 29:24, 60 34:26

ŚKPR: Jabłoński, Olichwer, Wiszniowski – Borowski 7, Wołodkiewicz 6, Kozak 5, Redko 5, Chmiel 3, Etel 3, Starosta 2, Jankowski 1, Pęczar 1, K. Stadnik 1, Jaroszewicz, Pierzak, Dębowczyk

Karne: ŚKPR 1/1, SPR 3/1

Kary: ŚKPR 8 minut, SPR 10 minut