Dzierżoniów i park przemysłowy

hala-ddz-18-03-2011-1

hala-ddz-18-03-2011-1DZIERŻONIÓW. Rozpoczęła się budowa pierwszej hali produkcyjnej w dzierżoniowskim Parku Przemysłowym.

Rozpoczęła się budowa pierwszej hali produkcyjnej w dzierżoniowskim Parku Przemysłowym.

Inwestycję w oparciu o pozyskane z Unii Europejskiej pieniądze realizuje Invest-Park Development – spółka której udziałowcem jest Dzierżoniów.


Wizualizacja hali, która powstaje w Dzierżoniowie

W usytułowanej obok dzierżoniowskiej podstefy hali działalność prowadzić będą dwie firmy – inwestor z Dzierżoniowa i kolejny inwestor zewnętrzny. Invest-Park Development tworzony przez WSSE, Dzierżoniów, Wałbrzych i Świdnicę wybudował już przy ul. Złotej pierwszy z kilkunastu budynków mieszkalnych. – Działalność developreska była jednym z powodów, dla których miasto zaangażowało swoje udziały w spółce. Budowa gotowych hal produkcyjnych wynajmowanych przedsiębiorcom, to kolejna z form rozwoju gospodarki Dzierżoniowa. Nie było by to możliwe bez dobrej współpracy ze strefą. Invest-Park Development funkcjonuje przy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej – mówi burmistrz Dzierżoniowa Marek Piorun. – Koszt budowy pierwszej hali produkcyjno-magazynowej wraz z zapleczem biurowym to 5,5 mln zł. Dzięki pozyskaniu 2 mln zł koszty inwestycji dla spółki będą znacznie mniejsze – mówi jej prezes Jarosław Witkowski. – To dla nas świetne rozwiązanie. Miasto jako wkład w spółkę przekazał teren, na którym powstają nowe budynki mieszkalne i hale dla biznesu – dodaje burmistrz.


Hala wybudowana przez Invest-Park development w Wałbrzychu

Przetarg na budowę wygrała dzierżoniowska firma Przedsiębiorstwo Budowlane „Miazga”, która przedstawiła najkorzystniejszy ofertę pod względem ceny i gwarancji prawidłowego i terminowego wykonania inwestycji. Dzierżoniowski Park Przemysłowy funkcjonował będzie przy ul. Strefowej (na wysokości zakładów SKC). Budowa hali zakończy się w tym roku.

źródło: UM Dzierżoniów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *