Dzieci żeglują po zalewie. Być może powstanie klasa żeglarska! (FOTO)

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 w Świdnicy od kilku tygodni pilnie zgłębiają tajniki żeglarstwa i trenują nad świdnickim zalewem. To efekt współpracy szkoły, Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji i Szkoły Żeglowania i Pływania „Żegluj”. Na razie są to zajęcia pozalekcyjne, ale w przyszłości być może powstanie klasa żeglarska.

– Jesteśmy szkołą położoną najbliżej zalewu. Uważam, że to potencjał, który warto wykorzystać i zapełnić akwen młodymi ludźmi. Zainteresowanie uczniów jest ogromne – tłumaczy Małgorzata Gryń-Chlebicka, dyrektorka SP 8.

Szukaliśmy sposobów pełniejszego wykorzystania bosmanatu i sprzętu pływającego. Współpraca z SP 8 i instruktorem żeglarstwa to z jednej strony promocja sportu, rekreacji i zdrowego stylu życia, a z drugiej zapewnienie stałego dopływu osób, które nabędą umiejętności żeglarskie i w przyszłości będą mogły korzystać z oferty naszego bosmanatu – dodaje Jerzy Żądło, dyrektor ŚOSiR-u.  

W zajęciach bierze udział grupa około dwudziestu dzieci z klas III i IV. Od początku września spotykały się raz w tygodniu i poznawały teoretyczne podstawy żeglarstwa oraz zasady bezpiecznego zachowania nad wodą. 7 października przyszła pora na pierwsze ćwiczenia praktyczne. Pod czujnym okiem instruktorów, nauczycieli i rodziców dzieci pierwszy raz zeszły na wodę.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *