Dworce do remontu

wiebodzice-dworzec_kolejowy

wiebodzice-dworzec_kolejowyREGION. PKP chce zmodernizować dworce w kilku dolnośląskich miastach.

PKP chce zmodernizować dworce w Świebodzicach, Głogowie, Kłodzku, Legnicy i Wałbrzychu.Remontu doczeka się także budynek na wrocławskim Brochowie.

wiebodzice-dworzec_kolejowy

– Inwestycje mają na celu kompleksowe modernizacje budynków dworców. Obecnie jesteśmy w trakcie przygotowania do sześciu inwestycji na Dolnym Śląsku – tłumaczy Bartłomiej Sarna z PKP. – Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem inwestycje powinny ruszyć w drugiej połowie 2011 roku.

PKP zapowiada, że jeszcze w tym roku rozpoczną się prace modernizacyjne na dworcu w Legnicy i w Wałbrzychu. O remoncie na Brochowie pisaliśmy kilka miesięcy temu.

W Świebodzicach zostanie wyremontowany hol, kasa biletowa i toalety. Wymieniona zostanie stolarka okienna i drzwiowa, a także instalacje. Inwestycja obejmie także odnowienie jego elewacji.

Dworzec w Głogowie przejdzie gruntowny remont. Prace obejmą m.in. piwnice, dach budynku, a także odświeżenie elewacji. PKP zapowiada także, że poprawi się bezpieczeństwo podróżnych dzięki instalacjom systemu monitoringu.

Remontu doczeka się także budynek w Kłodzku. Tam również ma być przeprowadzona kompleksowa modernizacja obiektu. Obiekt będzie w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W Wałbrzychu w zeszłym roku zakończył się pierwszy etap modernizacji dworca. Ta część inwestycji kosztowała prawie 900 tysięcy złotych. II etap modernizacji obejmie budynek dworca i plac przydworcowy. Swój wygląd zmieni wnętrze obiektu, a także elewacja.

Z kolei modernizacja dworca Legnica obejmie remont elewacji dworca, a także wnętrze obiektu. Dworzec będzie wyposażony m.in. w nowy system monitoringu.

Źródło: regional.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *