Dwóch nowych graczy w ŚKPR-ze

Świdnicki Klub Piłki Ręcznej buduje kadrę na nowy sezon w I lidze. Do zespołu trenera Grzegorza Garbacza dołączyło dwóch zawodników.

Nową – starą twarzą w drużynie będzie 23-letni Władysław Makowiejew. Rozgrywający mający za sobą występy w Realu Astromal Leszno i Moto-Jelczu Oława będzie chciał odbudować się w Świdnicy po pechowym poprzednim sezonie, który spędził głównie na leczeniu poważnej kontuzji – zerwania więzadeł krzyżowych w kolanie.

Drugim nowym graczem, który związał się ze świdnickim klubem jest obrotowy Konrad Cegłowski. 21-latek jest wychowankiem Żagwi Dzierżoniów, a ostatnie sezony spędził w pierwszoligowej Siódemce Miedzi Legnica.

Niewykluczone, że dołączą do nas kolejni nowi zawodnicy, ale nasz pomysł na zespół jest niezmienny. Chcemy, aby tworzyli go przede wszystkim wychowankowie. W nadchodzącym sezonie chcemy w dalszym ciągu wprowadzać młodych graczy, którzy w czerwcu wywalczyli mistrzostwo Polski juniorów młodszych – tłumaczą działacze ŚKPR-u.

Przygotowania do nowego sezonu ŚKPR rozpocznie w ostatnim tygodniu lipca. Rozgrywki w I lidze rozpoczną się we wrześniu. Związek Piłki Ręcznej w Polsce nie ogłosił jeszcze terminarzy.

(ram)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *