Dwa zwycięstwa na dobry początek

LKS Bystrzyca Górna i Zjednoczeni Żarów wygrały swoje mecze na inaugurację nowego sezonu w piłkarskiej klasie okręgowej. Bez punktów zostały LKS Gola Świdnicka i Grom Witków.

gola

LKS Bystrzyca Górna – Grom Witków 3:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Sajdak 67′, 2:0 Ł. Somala 72′, 3:0 M. Szewczyk +90′

Bystrzyca Górna: Janikowski – Sajdak (85′ Mottel), W. Szewczyk. Bezegłów, Januszkiewicz (80′ Szyszka), A. Somala, Ł. Somala (87′ P. Somala), Duma, Kępa (46′ M. Szewczyk), Matuła (65′ Góralski), Niedziałkowski

Grom: Letkowski – Solarz, Piech, Bałuk, Ł. Cegielski, Chodurek, Janiszewski, Kloc, Liszka, Żołnierek, Skolimowski (85′  Mlak)

Zdrój Jedlina Zdrój – Zjednoczeni Żarów 1:2 (0:2)

Bramki: 0:1 Chrapek 5′, 0:2 Kołodziej 39′, 1:2 Kawak 65′

Zjednoczeni: Hruszowiec – Borowiec, Wojnowski, Chłopek, Kaczmarczyk, Klimaszewski (61′ Łagiewka), Łuczak  (70′ Kopacz), Kołodziej, Chrapek, Ł. Szuba (+90′ Florczak), Zyl (88′ Pilski)

LKS Gola Świdnicka – Nysa Kłodzko 1:4 (0:2)

Bramki: 0:1 Pierzchalski 2′, 0:2 Kowalski 23′, 0:3 Bońkowski 64′, 1:3 Fedorowicz 78′, 1:4 Bońkowski 89′

Gola Świdnicka: Ziobrowski – Anioł, K. Młocek, Wilk, Tobera, Pikos, Żygadło, Tomala (46′ Trześniowski), Fedorowicz, Ingram (75′ Górajewski), Madziała

Spadkowicz z IV ligi, Zjednoczeni Żarów wygrał trudny wyjazdowy pojedynek ze Zdrojem Jedlina Zdrój 2:1. Goście już do przerwy prowadzili 2:0, ale po zmianie stron miejscowi zdobyli kontaktową bramkę i do końca dążyli u uratowanie remisu. – To był wyrównany mecz, w którym każdy zespół miał okresy przewagi. My strzeliliśmy jedną bramkę więcej i wygraliśmy – podsumował wiceprezes Zjednoczonych Norbert Gałązka.

Zdecydowanie gorzej spisał się LKS Gola Świdnicka. Porażka 1:4 z Nysą Kłodzko była mimo wszystko zasłużona. Rywale zaprezentowali się bardzo dobrze i szybko ustawili mecz wychodząc na prowadzenie 2:0 w 23. minucie gry.

Na początku drugiej połowy, przez dwadzieścia  minut mocno zaatakowaliśmy. Szkoda, że udało nam się zdobyć tylko jedną bramkę, bo mieliśmy okazje jeszcze na jednego-dwa gole – narzekał po spotkaniu Józef Młocek, trener Goli. – Miałem dzisiaj bardzo młody skład z kilkoma siedemnastolatkami, a Nysa to doświadczona drużyna, która latem jeszcze się wzmocniła – dodawał.

W jedynym niedzielnym spotkaniu LKS Bystrzyca Górna pewnie ograł 3:0 Grom Witków. Goście przyjechali w zaledwie dwunastoosobowym składzie i nastawili się na murowanie własnej bramki. Taktyka przez godzinę była skuteczna, ale miejscowi w końcu znaleźli patent na obronę i witkowian i wygrali 3:0.

Klasa okręgowa

1. kolejka (13-15.08): LKS Bystrzyca Górna – Grom Witków 3:0 (0:0), Zdrój Jedlina Zdrój – Zjednoczeni Żarów 1:2 (0:2), LKS Gola Świdnicka – Nysa Kłodzko 1:4 (0:2), Pogoń Duszniki – Piławianka 3:1 (0:0), MKS Szczawno Zdrój – Niemczanka 2:2 (1:1), Victoria Tuszyn – Iskra Jaszkowa Dolna 2:0 (1:0), Zamek Kamieniec – Unia Złoty Stok 2:4 (1:2), Górnik Boguszów-Gorce – Orlęta Krosnowice 3:1 (1:1)

12. Orlęta Krosnowice (b)           1          0          0-0-1   1:3
  13. Piławianka (b)                                    1          0          0-0-1   1:3
  14. Iskra Jaszkowa Dolna                        1          0          0-0-1   0:2
  15. LKS Gola Świdnicka            1          0          0-0-1   1:4
  16. Grom Witków                       1          0          0-0-1   0:3

Następna kolejka (20-21.08): Grom – Nysa (sb. 17.00), Zjednoczeni – Gola Świdnicka (sb. 17.00), Bystrzyca Górna – Górnik (nd. 17.00), Unia – Zdrój, Iskra – Zamek, Niemczanka – Victoria Piławianka – Szczawno, Orlęta – Pogoń