Dwa nowe albumy już w sprzedaży

Nakładem Wydawnictwa „Errata” ukazały się w ostatnich dniach dwa albumy z serii prezentującej miejscowości i jednostki terytorialne Dolnego Śląska na dawnych pocztówkach.

alb

Pierwszy z albumów to drugi tom albumu „Świdnica na dawnych pocztówkach”, prezentujący widoki miasta na pocztówkach wydanych do 1945 r. Zawiera blisko 300 pocztówek, innych od tych, które ukazały się w tomie pierwszym. Album uzupełnia zestawienie polskich i niemieckich nazw ulic. Podpisy pod pocztówkami tłumaczone są na język niemiecki i angielki.

Drugi z albumów to „Gmina Walim na dawnych pocztówkach”. Zawiera pocztówki prezentujące wszystkie miejscowości z gminy, ukryte wśród wspaniałych krajobrazów Gór Sowich. Dodatkowym bonusem w tym albumie są osobne rozdziały poświęcone Górom Sowim, Jezioru Bystrzyckiemu i zalanej jego wodami wsi Schlesierthal oraz zamkowi Grodno. W albumie znajduje się także zestawienie polskich i niemieckich nazw ulic Walimia oraz wszystkich miejscowości gminy. Książka została wydana w polsko-niemieckiej wersji językowej.

Albumy, które w sprzedaży pojawiły się dzisiaj, stanowią 8. i 9. tom serii albumów wydawnictwa „Errata” pokazujących piękno Dolnego Śląska na dawnych pocztówkach. Obie pozycje wydane zostały tradycyjnie na kredowym papierze, w pełnym kolorze i twardej oprawie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *