Siatkówka, Sport

Duży sukces kadetów Dekorii

Świetnie spisali się młodzi siatkarze ze Świdnicy na rozgrywanym w Łebie bardzo mocno obsadzonym XVIII Międzynarodowym Maratonie Piłki Siatkowej Młodzieży. Drużyna Piotra Goduli zajęła drugie miejsce, pozostawiając w tyle wiele uznanych firm.

dekoria

Świdniczanie drugi raz wzięli udział w tym turnieju. Rok temu zajęli jedenaste miejsce. Tym razem było zdecydowanie lepiej. Jak burza przeszli fazę grupową, ćwierćfinał i półfinał. W kolejnych meczach wygrywali 2:1 z Kangurem Nowy Tomyśl, 2:0 z Powiatem Kołobrzeskim, 2:1 z Treflem Gdańsk, 2:0 z Absolwentem Olsztyn i 2:1 z Jurandem Malbork. Po serii pięciu zwycięstw nieco słabszy moment przyszedł w finale. W nim dekorianie ulegli 0:2 SPS-owi Lębork. – Traktowaliśmy ten turniej jako element przygotowań do turnieju ćwierćfinałowego Mistrzostw Polski, który od 17 do 23 marca odbędzie się we Wrocławiu. Jestem bardzo zadowolony z wyniku i gry chłopaków. Szczególnie cieszą mnie wygrane z Treflem Gdańsk i zespołem z Malborka. Ten drugi mecz uznany został za przedwczesny finał – relacjonuje Piotr Godula.

Najlepszym zawodnikiem Dekorii wybrano Jakuba Popławskiego. Oprócz niego w zespole zagrali: Grzegorz Radziwiłko, Michał Jagiełło, Filip Slatan, Kacper Kaniowski, Jakub Borowy, Rafał Bernat, Szymon Brzozowski, Patryk Stabrawa, Bartek Lukaszczyk.

7 marca 2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *