Duży sukces kadetów Dekorii

Świetnie spisali się młodzi siatkarze ze Świdnicy na rozgrywanym w Łebie bardzo mocno obsadzonym XVIII Międzynarodowym Maratonie Piłki Siatkowej Młodzieży. Drużyna Piotra Goduli zajęła drugie miejsce, pozostawiając w tyle wiele uznanych firm.

dekoria

Świdniczanie drugi raz wzięli udział w tym turnieju. Rok temu zajęli jedenaste miejsce. Tym razem było zdecydowanie lepiej. Jak burza przeszli fazę grupową, ćwierćfinał i półfinał. W kolejnych meczach wygrywali 2:1 z Kangurem Nowy Tomyśl, 2:0 z Powiatem Kołobrzeskim, 2:1 z Treflem Gdańsk, 2:0 z Absolwentem Olsztyn i 2:1 z Jurandem Malbork. Po serii pięciu zwycięstw nieco słabszy moment przyszedł w finale. W nim dekorianie ulegli 0:2 SPS-owi Lębork. – Traktowaliśmy ten turniej jako element przygotowań do turnieju ćwierćfinałowego Mistrzostw Polski, który od 17 do 23 marca odbędzie się we Wrocławiu. Jestem bardzo zadowolony z wyniku i gry chłopaków. Szczególnie cieszą mnie wygrane z Treflem Gdańsk i zespołem z Malborka. Ten drugi mecz uznany został za przedwczesny finał – relacjonuje Piotr Godula.

Najlepszym zawodnikiem Dekorii wybrano Jakuba Popławskiego. Oprócz niego w zespole zagrali: Grzegorz Radziwiłko, Michał Jagiełło, Filip Slatan, Kacper Kaniowski, Jakub Borowy, Rafał Bernat, Szymon Brzozowski, Patryk Stabrawa, Bartek Lukaszczyk.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *