Duże piwo dla Filipczaka

Czasem nie warto zaglądać w kalendarz. Na pewno nie w przypadku najbardziej doświadczonego piłkarza Polonii-Stali Świdnica, Dariusza Filipczaka. Mimo 42 wiosen na karku wciąż jest prawdziwym liderem zespołu. W niedzielę wystarczyło mu trzynaście minut, aby odwrócić losy meczu, który wybitnie nie układał się po myśli biało-zielonych. Oprócz Polonii-Stali z naszych czwartoligowców wygrał jeszcze tylko AKS Strzegom.

pilka111
Polonia-Stal Świdnica – Sokół Wielka Lipa 2:1 (0:1)
Bramki: 0:1 Bieniewicz 29′, 1:1 Myrta 81′, 2:1 Myrta 85′
Polonia-Stal: B. Kot – Kozaczenko, Klemiński, Salamon, Ł. Kot, Szuba (77′ P. Mazanka), Sowa, Łuszkiewicz (89′ Gładysz), Jagieła (77′ Filipczak), Borowy, Myrta (87′ Mordasiewicz)

Wiwa Goszcz – Karolina Jaworzyna 4:3 (3:0)
Bramki: 1:0, Rusiecki 8′, 2:0 Moskwa 18′, 3:0 Rusiecki 23′, 4:0 Matyja (karny) 49′, 4:1 Ignatowicz 53′, 4:2 Ignatowicz 85′, 4:3 Ptak +90′
Karolina: Wajdzik – D. Tymcik (46′ Rogowski), Mrowiec, Salamon, M. Rosiak (46′ Krawczyk), Tatuśko (66′ Stanoch), J. Rosiak (79′ Adamowicz), Mróz (46′ Ignatowicz), Borowy, Ptak, Schmidt (79′ Jaszowski) oraz Leletko

Victoria Świebodzice – MKP Wołów 0:1 (0:0
Bramki: 0:1 Adamczyk 61′,
Victoria: Bielak – Szyszka, Jędrasiewicz, Niemczyk, Zyl, Borgoń (84′ Rosicki), Błażyński, Bałut, Traczykowski,Sadowski, Michnicki (66′ Błaszczak)

AKS Strzegom – Lotnik Jeżów Sudecki 5:0 (2:0)
Bramki: 1:0 M. Wasilewski 6′, 2:0 A. Wasilewski 40′, 3:0, Domaradzki 48′, 4:0 M. Wasilewski (karny) 71′, 5:0 D. Krzyżanowski 77′
AKS: Kretkowski – Durajczyk, Dominiak, Krupnik, Sabat, Domaradzki, Uszczyk (Szerszeń), Sobczak (Gołąbek), Alwin, M. Wasilewski (Kloc), A. Wasilewski (D. Krzyżanowski)

Do 77. minuty spotkania w Świdnicy zanosiło się na pierwszą porażkę Polonii-Stali. Podopieczni Tomasza Oleksego nie potrafili znaleźć recepty na dobrze zorganizowanych i groźnie kontrujących piłkarzy z Wielkiej Lipy. Wreszcie szkoleniowiec biało-zielonych wypuścił do boju Filipczaka, a ten wziął sprawy w swoje ręce, a właściwie nogi. W odstępie kilku minut dwoma perfekcyjnymi podaniami obsłużył Roberta Myrtę, a młodemu napastnikowi nie wypadało zmarnować stworzonych w ten sposób sytuacji. – Mimo wszystko, z przebiegu meczu, uważam, że wygraliśmy zasłużenie – mówił po spotkaniu Oleksy. – Przeciwnik był wymagający. Nie bez powodu tak dobrze spisywał się w poprzednim sezonie. Myślę, że w drugiej połowie za bardzo się cofnęli, a my do końca walczyliśmy o swoje. Chcieliśmy zgarnąć komplet punktów i to się udało.
Victoria Świebodzice nie sprostała na własnym obiekcie MKP Wołów i uległa 0:1. – To był bardzo słaby mecz w naszym wykonaniu – przyznaje kierownik gospodarzy, Robert Mazurkiewicz. Jedyny gol padł w 61. minucie, ale goście mogli wygrać wyżej. Wprawdzie optyczną przewagę mieli świebodziczanie, ale poza seryjnie bitymi rzutami rożnymi nic niej nie wynikało. Piłkarze MKP groźnie kontrowali. Krzysztofa Biealaka raz ratowała poprzeczka, a raz słupek.
Wciąż na pierwszy punkt na obcych boiskach czeka Karolina Jaworzyna. W starciu z Wiwą Goszcz zanosiło się na pogrom, bowiem na początku drugiej połowy gospodarze prowadzili już 4:0. Gracze Tomasza Idziaka tak łatwo się jednak nie poddali i zmniejszyli straty do jednego gola. Na doprowadzenie do remisu zabrakło już czasu. Warto odnotować pierwsze dwa trafienia w tym sezonie supersnajpera Karoliny Grzegorza Ignatowicza. Popularny „Giena” wraca do formy po problemach gastrologicznych, które dopadły go w lecie.
Występujący w grupie zachodniej AKS Strzegom nie miał najmniejszych kłopotów ze zwycięstwem 5:0 z zamykającym tabelę Lotnikiem Jeżów Sudecki. Dwa gole dla gospodarzy zdobył Marcin Wasilewski. 20-latek, który ma za sobą występy w rezerwach Miedzi Legnica i Bystrzycy Katy Wrocławskie ma na swoim koncie już siedem goli.

IV liga, grupa wschodnia
6. kolejka (17-18.09): Wiwa Goszcz – Karolina Jaworzyna 4:3 (3:0), Victoria Świebodzice – MKP Wołów 0:1 (0:0), Polonia-Stal Świdnica – Sokół Wielka Lipa 2:1 (0:1), Foto Higiena Gać – Piast Nowa Ruda 3:1 (0:0), GKS Kobierzyce – Orzeł Ząbkowice 0:2 (0:0), Bielawianka – Sokół Marcinkowice 3:0 (0:0), Unia Bardo – Orzeł Sadowice 3:0 (2:0), Bystrzyca Kąty Wrocławskie – Pogoń Oleśnica 2:1 (0:0)

16. Orzeł Sadowice (b)                     6    0    0-0-6    1:23
Następna kolejka (24-25.09): Sokół M. – Polonia-Stal (sb. 16.00), KarolinaVictoria (sb. 16.00), Orzeł Z – Foto Higiena, Piast – Bystrzyca, Sokół W. L. – Kobierzyce, Orzeł S. – Bielawianka, Wołów – Bardo

IV liga, grupa zachodnia
6. kolejka (17-18.09): AKS Strzegom – Lotnik Jeżów Sudecki 5:0 (2:0), Zagłębie II Lubin – Apis Jędrzychowice 6:0 (3:0), Granica Bogatynia – Orkan Szczedrzykowice 0:2 (0:1), Stal Chocianów – Sparta Grębocice 2:2 (1:0), GKS Warta Bolesławiecka – Orla Wąsosz 0:7 (0:3), Zamet Przemków – Piast Wykroty 2:1 (1:1), Karkonosze Jelenia Góra – Nysa Zgorzelec 2:1 (0:1), Chrobry II Głogów – Włókniarz Mirsk 2:3
1. Orkan Szczedrzykowice        6    18    6-0-0    20:2
2. Zagłębie II Lubin (s)            6    16    5-1-0    25:4
3. Orla Wąsosz (b)                    6    13    4-1-1    19:2
4. AKS Strzegom                      6    13    4-1-1    19:9
5. Stal Chocianów (b)               6    12    3-3-0    10:5
6. Włókniarz Mirsk                  6    11    3-2-1    10:4
7. Apis Jędrzychowice (b)        6    10    3-1-2    12:11
8. Karkonosze Jelenia Góra (s)        6    8    2-2-2    9:7