Drugie srebro MKS-u

kadetki1

kadetki1Siatkarki z zespołu kadetek MKS-u Świdnica poszły śladem swoich starszych koleżanek i jak juniorkii sięgnęły po srebrny medal Mistrzostw Dolnego Śląska. Świdniczanki znalazły się za plecami odwiecznych przeciwniczek z Gwardii Wrocław.

 

Siatkarki z zespołu kadetek MKS-u Świdnica poszły śladem swoich starszych koleżanek i jak juniorkii sięgnęły po srebrny medal Mistrzostw Dolnego Śląska. Świdniczanki znalazły się za plecami odwiecznych przeciwniczek z Gwardii Wrocław. kadetki1

Przed ostatnią kolejką rundy finałowej podopieczne Magdaleny Sadowskiej miały jeszcze cień szansy na złoto, ale musiały we Wrocławiu pokonać 3:0 renomowaną Gwardię. 3:0 (14, 16, 15) było, ale niestety dla siatkarek z Wrocławia. Świdniczankom pozostało cieszyć się z drugiego miejsca i indywidualnego sukcesu Julity Rafałko, która została uznana MVP finałów!

Brązowe medale zdobyły dziewczyny z MKS-u MOS Wrocław. Wszystkie te zespoły będą reprezentowały nasz region w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski.

Za tydzień rozstrzygnie się czy miejsce na podium Mistrzostw Dolnego Śląskia znajdzie się także dla młodziczek MKS-u Świdnica. W niedzielę MKS grał w Jaworze. Niestety, tak nieudanego turnieju w ich wykonaniu nie było od wielu lat. Świdniczanki niespodziewanie przegrały oba swoje mecze: 0:2 (-13, -19) z Impel Gwardią I Wrocław oraz 0:2 (-16, -20) z Olimpią Jawor. Przed ostatnim turniejem finałowym MKS spadł w tabeli na ostatnie, czwarte miejsce. Za tydzień we Wrocławiu zespół Wojciecha Ząbka będzie musiał wznieść się na wyżyny swoich umiejętności, żeby powalczyć chociaż o brązowy medal.

(ram)

{fcomment}

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *