Drugi horror, Polonia znów lepsza!

Tak jak sobotni, także niedzielny mecz drugiej rundy play-off o awans do półfinałów baraży o awans do I ligi przyniósł olbrzymie emocje. Do wyłonienia zwycięzcy znów potrzebny był tie-break, znów lepsza okazała się Polonia!

Polonia Świdnica – Silesia Volley Mysłowice 3:2 (18:25, 25:14, 25:16, 22:25, 15:13)

Polonia: Śmidowicz, Maziakowska, Paluszkiewicz, Mielczarek, Małodobra, Krusiewicz, Adamek (libero) oraz Mielnik, Gezella, Woźniak

Po dwóch meczach rozegranych w Świdnicy podopieczne Mateusza Dąbrowskiego i Magdaleny Sadowskiej prowadzą 2:0. Do wyeliminowania Silesii brakuje jeszcze jednaj wygranej. Trzeci i ewentualnie czwarty mecz odbędą się 28 i 29 kwietnia w Mysłowicach. Jeśli jednak okaże się, że Silesia odrobi straty, wówczas rywalizacja znów przeniesie się do Świdnicy. Decydujące spotkanie odbyłoby się w środę, 2 maja w Świdnicy.

W niedzielnym pojedynku kibice znów przeżyli szaloną jazdę roller coasterem. Prowadzenie objęła Silesia, ale potem dwa sety padły łupem polonistek. Wydawało się, że świdniczanki są na dobrej drodze do wygrania w czerech setach, ale rywalki jeszcze poderwały się do walki. Wygrały czwartą partię i wszystko musiało się decydować w tie-breaku. Świdniczanki rozpoczęły od wysokiego prowadzenia 5:1 i 8:2, 13:8. Emocji nie zabrakło jednak do końca, bo Silesia zbliżyła się na 14:13. Świdniczanki wykorzystały wreszcie czwartą piłkę meczową i mogły wznieść w górę ręce w geście triumfu.