Drugi biskup w Świdnicy

pytel

pytelOd soboty Świdnica będzie miała dwóch biskupów. Do Ignacego Deca, pasterza rzymskokatolickiej Diecezji Świdnickiej dołączy Waldemar Pytel. Konsekracja zwierzchnika Diecezji Wrocławskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego rozpocznie się punktualnie w samo południe w Kościele Pokoju.

 

Od soboty Świdnica będzie miała dwóch biskupów. Do Ignacego Deca, pasterza rzymskokatolickiej Diecezji Świdnickiej dołączy Waldemar Pytel. Konsekracja zwierzchnika Diecezji Wrocławskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego rozpocznie się punktualnie w samo południe w Kościele Pokoju.

Pastor Waldemar Pytel ma 59 lat. W Świdnicy mieszka od blisko 30. Od 1986 roku jest gospodarzem Kościoła Pokoju, zabytku wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Na głowę rozciągającej się od Dolnego Śląska po Pomorze Diecezji Wrocławskiej został Pytel wybrany w październiku ubiegłego roku. pytel

Konsekracji dokonają wspólnie bp Ryszard Bogusz, który przez ostatnie 20 lat był zwierzchnikiem Diecezji Wrocławskiej oraz bp Ragnar Persenius, z diecezji Uppsala w Szwecji. Swój udział w uroczystości zapowiedzieli duchowni z Polski, Niemiec i Szwecji, a także politycy i dyplomaci, m.in. Staffan Herrström, ambasador Królestwa Szwecji w Polsce.

Objęcie stanowiska biskupa nie będzie wiązało się z koniecznością przeprowadzki na przykład do Wrocławia. Waldemar Pytel pozostanie w Świdnicy.

(ram)

{fcomment}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *