Druga wygrana koszykarzy!

Po zaciętym boju dwa punkty zostały w Świdnicy. Koszykarze Franc Gardiner Polonia Świdnica pokonali przed własną publicznością beniaminka rozgrywek – Chrobrego XXI Kłodzko. Dla podopiecznych Mieczysława Młynarskiego było to drugie zwycięstwo w piątym meczu.

Franc Gardiner Polonia Świdnica – Chrobry XXI Kłodzko 60:54 (19:17, 14:17, 17:15, 10:5)

Franc Gardiner Polonia: Kołodziej 20, Słobodzian 12, Soboń 12, Sieńko 6, Hałdaś 4, Barea 2, Kaczmarczyk 2, Okraszewski 1, Pełka 1, Biernat

Goście dotąd notowali same porażki, ale tanio skóry nie sprzedali. Przez całe zawody dotrzymywali kroku biało-zielonym. Losy spotkania rozstrzygnęły się w nerwowej ostatniej kwarcie, wygranej przez gospodarzy 10:5. W całym meczu padło zresztą niewiele punktów, bo raptem 114 – oba zespoły postawiły w tym dniu na defensywę.

Wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie. Po pierwszej kwarcie dwa punkty przewagi mieli świdniczanie, ale po dwóch o jedno oczko lepsi byli gracze Chrobrego. Przed czwartą kwartą było natomiast 50:49 dla Polonii.

Po tej wygranej świdniczanie awansowali w tabeli na szóste miejsce w stawce dziewięciu zespołów. Za tyzień czeka ich wyjazdowy mecz z zamykającym tabelę KKS-em Kobierzyce.