Dreszczowiec w Jaworze (FOTO)

2

Kadetki MKS-u Świdnica i kadeci Dekorii Świdnica utrzymali prowadzenie w swoich ligach. Z dużych opresji wyszły dziewczęta, które w Jaworze wygrały po pięciu setach.

Dwie pierwsze partie padły łupem Olimpii (15:23, 25:19). W trzeciej rywalki były o krok od zwycięstwa, ale MKS zdołał wyprowadzić wynik na 26:24. Czwarty set był bez historii. Podopieczne Magdaleny Sadowskiej zmiotły przeciwniczki 25:7, ale w tie-breaku Olimpia znów poderwała się do walki. Grę na przewagi lepiej psychicznie zniosły świdniczanki i zwyciężyły 15:13.

W trzech setach wygrała Dekoria. Drużyna Piotra Goduli odprawiła z kwitkiem Ziemię Milicką Milicz. Początek meczu nie zwiastował łatwej przeprawy, bo goście wyszli na prowadzenie 7:3. Dekoria szybko jednak uporządkowała grę, wygrała tego seta do 14, a dwa następne do 18 i 19. Niestety, wciąż bez zwycięstwa pozostaje AKS Strzegom, ale przegrana 0:3 (-14, -9, -9) we Wrocławiu była do przewidzenia.

Gwardii, ale tej żeńskiej, nie udało się też pokonać juniorkom MKS-u. Świdniczanki uległy 0:3 (-13, -23, -15).

Niespodzianek nie było w turniejach eliminacyjnych młodziczek i młodzików. MKS zakończył rundę zasadniczą z kompletem wygranych, a Dekoria musiała się zadowolić drugim miejscem.