Dożywocie za zabójstwo 22-latki przed dyskoteką

interiadozywcie

interiadozywcieNa karę dożywotniego więzienia skazał w poniedziałek łódzki sąd okręgowy 26-letniego Marcina R. oskarżonego o zasztyletowanie 22-latki przed dyskoteką w Łodzi. Kobieta była przypadkową ofiarą. 26-latek zabił ją, bo – jak mówił – nienawidzi osób chodzących do dyskotek.

Na karę dożywotniego więzienia skazał w poniedziałek łódzki sąd okręgowy 26-letniego Marcina R. oskarżonego o zasztyletowanie 22-latki przed dyskoteką w Łodzi. Kobieta była przypadkową ofiarą. 26-latek zabił ją, bo – jak mówił – nienawidzi osób chodzących do dyskotek.interiadozywcie

Sąd uznał, że oskarżony dopuścił się zbrodni popełnionej z motywacji „zasługującej na szczególne potępienie”. Na 10 lat pozbawił go praw publicznych i zasądził od niego 100 tys. zł zadośćuczynienia dla ojca dziewczyny, który w procesie jest oskarżycielem posiłkowym. Wyrok nie jest prawomocny.

Do zbrodni doszło w sierpniu 2010 roku przed dyskoteką przy al. Piłsudskiego w centrum Łodzi. 22-letnia Alicja z Wielkopolski wraz z koleżankami przyjechała w odwiedziny do znajomej.

interia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *