Dożywocie za podpalenie człowieka?

prokuratura

prokuraturaZa zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem odpowie 24-latek. ze Świdnicy, który w sierpniu ubiegłego roku oblał podpałką do grilla i podpalił człowieka. Prokuratura Rejonowa zakończyła śledztwo w tej bulwersującej sprawie i wysłała akt oskarżenia do Sądu Okręgowego.

 

Za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem odpowie 24-latek. ze Świdnicy, który w sierpniu ubiegłego roku oblał podpałką do grilla i podpalił człowieka. Prokuratura Rejonowa zakończyła śledztwo w tej bulwersującej sprawie i wysłała akt oskarżenia do Sądu Okręgowego.

Michał B. grozi nawet dożywocie. Za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem wyrok nie może być niższy niż 12 lat pozbawienia wolności. Do trzech lat więzienia grozi jego koledze Kamilowi W. Jemu śledczy zarzucają nieudzielenie pomocy podpalonemu mężczyźnie. prokuratura

Dramat rozegrał się 10 sierpnia przy ulicy Wrocławskiej. Koledzy wracali z całonocnej imprezy. Uznali, że mają jeszcze ochotę na alkohol. W pobliskim sklepie kupili butelkę wódki, którą następnie wypili ze znajomym 56-latkiem. Potem była kolejna flaszka, ale tym razem pił tylko ich starszy kompan. Następnej zakupionej półlitrówki już nie dokończył. Upojony padł na ziemię. To właśnie wtedy Michał B. oblał go łatwopalną cieczą, którą wcześniej kupił w sklepie i podpalił. 56-latek zmarł w szpitalu dwadzieścia dni później. Lekarze nie byli w stanie go uratować. Ma poparzenia III stopnia 50 procent ciała oraz poparzenia dróg oddechowych. W organizmie miał 6,2 promila alkoholu. Stan w jakim się znajdował znieczulił potworny ból.

W swoich zeznaniach Michał B. przyznał się, do oblania łatwopalną cieczą i podpalenia mężczyzny, ale tłumaczył, że jego zamiarem nie było pozbawienie go życia, a jedynie nastraszenie. W trakcie spożywania alkoholu mieli się pokłócić, powstał między nimi konflikt. Kamil W. natomiast przyznał się do nieudzielenia pomocy – informuje Marek Rusin, prokurator rejonowy.

(ram)

{fcomment}

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *