Donbas, centrum i szatan (FOTO/VIDEO)

sesja 05

sesja 05Za nami piąta w tej kadencji sesja Rady Miejskiej Świdnicy. Radni pochylili się nad kilkoma ważnym i uchwałami oraz wysłuchali emocjonalnego wystąpienia Jerzego Motyki z Kłodzka, który zaapelował o „zablokowanie” sobotniego koncertu grupy Vader…


Za nami piąta w tej kadencji sesja Rady Miejskiej Świdnicy. Radni pochylili się nad kilkoma ważnym i uchwałami oraz wysłuchali emocjonalnego wystąpienia Jerzego Motyki z Kłodzka, który zaapelował o „zablokowanie” sobotniego koncertu grupy Vader…

Przyjadą z Donbasu

Rada jednogłośnie podjęła uchwałę w sprawie przyjęcia w Świdnicy czteroosobowej rodziny polskiego pochodzenia z objętego wojną regionu Donbas na Ukrainie. W Świdnicy zamieszka młode małżeństwo z dwójką dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Rodzina otrzyma od miasta wyremontowane mieszkanie komunalne, środki na jego podstawowe wyposażenie oraz wsparcie między innymi ze strony Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci „Serce”, które i zadba by dzieci szybko zaaklimatyzowały. Do czasu usamodzielnienia Świdnica pomoże również znaleźć pracę rodzicom. Oboje mają wyższe wykształcenie. Mama jest ekonomistkę, tato – socjologiem. Gotowi są jednak podjąć nawet pracę fizyczną.

Więcej na Centrum Przesiadkowe

1 mln 536 tys. zł dołoży Świdnica firmie Skanska, wykonawcy robót przy Centrum Przesiadkowego. Powodem są nieprzewidziane trudności w trakcie budowy podziemnego przejścia podziemnego. Firma ma zakończyć inwestycję do 30 czerwca lub – w przypadku dodatkowych trudności – do 31 lipca.

Wałbrzyska do remontu

Samorząd Świdnicy wesprze województwo w przebudowie i remoncie drogi wojewódzkiej 379 na odcinku ulicy Wałbrzyskiej między skrzyżowaniami z ulicami Leśną i Mickiewicza. Miasto wyda z budżetu na ten cel 182,5 tys. zł. To dokładnie połowa planowanych kosztów. Drugą część będzie pochodziła z kasy województwa. Przypomnijmy, że w tym roku świdniccy radni wyrazili już zgodę na partycypowanie w kosztach budowy ronda na skrzyżowaniu Wałbrzyskiej z Kochanowskiego.sesja 23

Będą mieszkania socjalne

Radni zdecydowali się przeznaczyć 200 tys. zł na powstanie w mieście nowych lokali socjalnych. Pieniądze zostaną wykorzystane na pierwszy etap przygotowania do budowy budynku z mieszkaniami socjalnymi przy ulicy Robotniczej (cała inwestycja ma kosztować ok. 4 mln zł) oraz adaptację budynku przy ulicy Westerplatte (po Dolmebie). Łącznie w obu lokalizacjach powstanie ponad 50 mieszkań.

Świdnica wjedzie do DOT-u

5,5 tysiąca zł będzie wynosiła roczna składka członkowska w Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej. Radni zdecydowali o akcesie do organizacji. Ma to pomóc w ściągnięciu do Świdnicy większej liczby turystów. DOT liczy 120 członków. To samorządy i przedstawiciele branży turystycznej.

Nie dla Vadera

Jerzy Motyka z Kłodzka przyjechał do Świdnicy z podpisaną przez 247 osób petycją w sprawie niedopuszczenia do występu zespołu muzycznego Vader. Koncert jest zaplanowany na sobotę, 28 lutego w klubie Bolko. Wcześniej gość z Kłodzka odwiedził miejsce koncertu i rozsypał sól egzorcyzmowaną. Zdaniem Motyki Vader jest zespołem satanistycznym, a słuchanie jego muzyki może być niebezpieczne.

(ram, foto Wiktor Bąkiewicz, video Mariusz Ordyniec)

Zobacz film:

{youtube}VpUXk73s_lE{/youtube}

{gallery}galerie/150227sesja{/gallery}

{fcomment}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *