Dolnoślązacy wicemistrzami Polski, Szymon Tragarz najlepszym zawodnikiem turnieju!

Nie udało się niestety kadrze Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej obronić tytułu mistrzowskiego. Nasza ekipa, w której składzie znalazło się pięciu zawodników Dabro-Bau Polonii-Stali Świdnica dość pechowo zajęła drugie miejsce podczas Mistrzostw Polski UEFA Regions Cup i nie zdołała awansować do rozgrywek na szczeblu Starego Kontynentu.

Dolnośląska drużyna, która jest aktualnym mistrzem Europy UEFA Regions Cup – rozgrywek przeznaczonych dla piłkarzy amatorów przeszła sporą metamorfozę. Zmieniono sztab trenerski, a o sile zespołu stanowili zawodnicy z IV ligi. Mimo to nasza drużyna zamierzała w Bydgoszczy powalczyć o najwyższe laury i powtórzenie poprzednich sukcesów. W wielkim, ogólnopolskim finale oprócz gospodarzy – zespołu Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej i kadry Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej, wzięli udział także piłkarze z Mazowsza i Podkarpacia.

W opinii wielu kibiców i trenerów Dolnoślązacy prezentowali najlepszą piłkę, a do tego wygrali wszystkie spotkania. Niestety dwa z nich zakończyły się remisami, a triumfy zapewniliśmy sobie dopiero w serii rzutów karnych. Wygrane serie jedenastek byłyby decydujące w przypadku równej ilości punktów na koniec rozgrywek, ale lepszym bilansem na finiszu mogli pochwalić się miejscowi (2 wygrane i porażka w serii rzutów karnych) i to oni będą reprezentować biało-czerwone barwy podczas turnieju eliminacyjnego Mistrzostw Europy w Rumunii.

W kadrze Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej pierwszoplanowe role odgrywali zawodnicy Dabro-Bau Polonii-Stali Świdnica. To bramkarz Bartłomiej Kot, pomocnicy Grzegorz Borowy, Wojciech Sowa i Szymon Tragarz, a także napastnik Robert Myrta. W ostatnim starciu przeciwko Mazowieckiemu Związkowi Piłki Nożnej na listę strzelców wpisał się Szymon Tragarz. Nasz skrzydłowy na koniec mistrzostw został ponadto uhonorowany nagrodę MVP całego turnieju!

Wyniki mistrzostw:

Dolnośląski ZPN – Kujawsko-Pomorski ZPN 1:1 (karne 13:12)

Podkarpacki ZPN – Mazowiecki ZPN 1:0

Kujawsko-Pomorski ZPN – Mazowiecki ZPN 9:0

Dolnośląski ZPN – Podkarpacki ZPN 0:0 (karne 5:4)

Podkarpacki ZPN – Kujawsko-Pomorski ZPN 0:1

Mazowiecki ZPN – Dolnośląski ZPN 1:2

Tabela:

1. Kujawsko-Pomorski ZPN – 3 – 7 – 11:1

2. Dolnośląski ZPN – 3 – 5 – 3:2

3. Podkarpacki ZPN – 3 – 4 – 1:1

4. Mazowiecki ZPN – 3 – 0 – 1:12

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *