Dokument środkiem czystości?

Tak ma być w Świebodzicach, gdzie właśnie utworzono regulamin z wytycznymi odnośnie utrzymania porządku oraz kształtowania zieleni w ścisłym centrum.

Tak ma być w Świebodzicach, gdzie właśnie utworzono regulamin z wytycznymi utrzymania porządku oraz kształtowania zieleni w ścisłym centrum.

 

Podczas sesji rady miejskiej, która odbyła się w poniedziałek, 24 sierpnia przyjęto plan zagospodarowania przestrzennego śródmieścia. Dokument porządkuje i wyznacza zasady kształtowania przestrzeni architektonicznej oraz zieleni w samym centrum miasta.

W planie znajdziemy m. in. wytyczne co do stosowania materiałów do remontu elewacji budynków, umieszczania szyldów związanych z działalnością gospodarczą w danym punkcie handlowym czy usługowym – ciekawostką jest fakt, że zgodnie z zapisami planu nie będzie wolno umieszczać reklam na budynkach. Zapisy porządkują także zabudowę na tyłach kamienic, wprowadzając m. in. zakaz stawiania jakichkolwiek nowych budowli typu garaże czy komórki. Plan zajmuje się także terenami w bezpośrednim sąsiedztwie zabytkowych murów obronnych. Zakłada oczyszczenie tych terenów z komórek czy składzików, za wyjątkiem tych obiektów, które są własnością prywatną – wymienia Agnieszka Bielawska-Pękala, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Świebodzicach.

W planie zawarte są również wskazówki dotyczące kształtowania zieleni, ochrony konserwatorskiej oraz zasad umieszczania elementów informacji wizualnej.

mm, foto: użyczone

{fcomment}

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *