Doczekali się! (FOTO)

Historyczne zwycięstwo stało się faktem. Po czterech przegranych koszykarze Prakto Polonii Świdnica wreszcie mogli wznieść ręce w geście triumfu. W sobotę po trzymającym w napięciu dreszczowcu pokonali jednym oczkiem Turów Zgorzelec.

koszykowka (5)
Prakto Polonia Świdnica – Turów Zgorzelec 80:79 (19:15, 30:15, 16:20, 15:29)
Prakto Polonia: Słobodzian 27, Sieńko 21, Soboń 15, Olszewski 6, Kaczmarczyk 4, Ozga 4, Kurpiel 3, Bielawski, Majcher, Tworzydło

Biało-zieloni dopięli swego i po niezwykle dramatycznym boju pokonali we własnej hali Turów Zgorzelec 80:79. Gospodarzy poprowadził do zwycięstwa Andrzej Słobodzian (27 punktów). Sukces jest tym cenniejszy, bo świdniczanie przystępowali do spotkania bez kontuzjowanych Pawła Kalińskiego oraz Radosława Rogacza. Dodatkowo obaj wysocy zawodnicy, Damian Sieńko i Przemysław Olszewski, wystąpili z drobnymi  urazami Prakto Polonia od pierwszych minut przejęła inicjatywę i systematycznie powiększała przewagę. W trzeciej kwarcie było to już nawet ponad dwadzieścia punktów zapasu. W czwartej kwarcie goście rzucili się do odrabiania strat, ale poloniści zdołali obronić wygraną.

III liga koszykówki
5. kolejka (29-30.10): Prakto Polonia – Turów 80:79, WKS Śląsk – Szczawno 66:69, Siechnice – Rio Team 61:44, Górnik – Chromik 56:57. Mecz Mecz Wschowa – Lubin został przełożony. Oleśnica pauzowała