Doceniono emocje świdniczan

Podopieczni Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy zostali wyróżnieni w Ogólnopolskim Konkursie „Emocje w słowach i obrazach”.

DSC_5745

16 stycznia 2016 r. w Młodzieżowym Domy Kultury w Krakowie, który był organizatorem wydarzenia, odbyły się dwa finały w ramach głównego projektu:„Ogólnopolski Konkurs Literacki PIÓREM MALOWANE” oraz „Ogólnopolski Konkurs Plastyczny EMOCJE”. Łącznie do oceny jury wpłynęło kilkaset prac. Pracownię plastyczną z MDK w Świdnicy reprezentowało osiem osób, prace literackie przesłało natomiast 3 uczestników zajęć teatralnych Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy.

Zarówno talenty plastyczne jak i pisarskie zostały docenione przez komisję konkursową.

W „Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym Emocje” wyróżnienie otrzymała 12-letnia Julia Michalska za swoją pracę farbami akrylowymi „Pożegnanie”.

– Tematem były emocje i ta praca naprawdę jest smutna. Autorka przedstawiła na niej siebie i swojego odchodzącego psa – wyjaśnia Joanna Waksmundzka, nauczyciel Pracowni Plastycznej w Młodzieżowym Domu Kultury w Świdnicy.

Do Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Piórem Malowane” z MDK w Świdnicy z rekomendacją Joanny Chojnowskiej, nauczyciela Pracowni Teatralnych, zgłoszone zostały 3 teksty. Dwa utwory napisane zostały prozą, były to: „Waniliowe krówki” Indii Bogusławskiej, uczestniczki grupy teatralnej „Pauza” oraz „Kamień” Michała Konarskiego z grupy teatralnej „Cedeen”. Do Krakowa wysłany został także wiersz pt. „Niepokój w spokoju” Julii Wabik, uczestniczki grupy teatralnej” Pauza”.

Jury wyróżniło pracę Indii Bogusławskiej oraz Michała Konarskiego.

piesek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *