Docenili świdnicki festiwal

Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych”, który od 9 lat odbywa się w Świdnicy, został nominowany do Nagród Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii „Krajowe wydarzenie filmowe”. Gratulacje!

okiem

Nagrody PISF są szczególnym wyróżnieniem w branży filmowej, doceniającym pracę osób i instytucji niezwiązanych z produkcją filmów. To jedyne polskie nagrody, wręczane w kilkunastu kategoriach, za znaczące osiągnięcia w upowszechnianiu i promocji polskiego kina i ułatwienie dostępu do polskiej twórczości filmowej.

Dziękujemy za wyróżnienie! – mówią szczęśliwi organizatorzy. – Zdecydowanie dziewiątka to nie przypadek – w tym roku dziewiąta edycja Okiem Młodych i dziewiąta edycja nagród PISFu.

Uroczysta gala wręczenia Nagród PISF tegorocznym laureatom odbędzie się podczas 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni, który zaplanowano w dniach 19-24 września.

Przypominamy również, że młodzi filmowcy mogą już po raz dziewiąty nadsyłać swoje krótkometrażowe dokumenty na Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych” w Świdnicy. Filmy można zgłaszać do 10 sierpnia.

Do udziału w Konkursie Głównym zapraszamy twórców do 30. roku życia, którzy stworzyli filmy dokumentalne trwające do 30 minut – zachęca Kuba Żary, który jest odpowiedzialny za kontakt z mediami i dodaje, że mogą w nim brać udział zarówno profesjonaliści, studenci szkół filmowych, jak i filmowcy niezależni oraz amatorzy.

Jest o co walczyć, bo na zwycięzcę Konkursu Głównego czeka Grand Prix w wysokości aż 5 tysięcy złotych i oryginalna statuetka.

Na 9. „Okiem Młodych” zapraszają Świdnicki Ośrodek Kultury i Wrocławska Fundacja Filmowa.

(BFG)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *