Docenili naszych

Trenerzy Krystian Grodowski ze Świdnicy i pochodzący ze Świebodzic Arkadiusz Kaczmarek (obecnie świdniczanin) zostali wyróżnieni przez dolnośląskie kuratorium.

Okazją do wręczenia podziękowań było podsumowanie osiągnięć uczniów Dolnego śląska w ogólnopolskich olimpiadach, turniejach i zawodach sportowych w roku szkolnym 2016/2017. Zaproszenie do Wrocławia otrzymał również podopieczny trenerów Grodowskiego i Kaczmarka, mistrz świata juniorów Patryk Szparnniak. – To bardzo dobrze zapowiadający się zawodnik. Myślę, że jeśli będzie dalej tak rozsądnie kierował swoją karierą i ciężko trenował to dużo osiągnie. Swoim postepowaniem, już teraz zasługuje na duże uznanie  – mówi Arkadiusz Kaczmarek.

Świdniczanie nie tylko przekazują swoją wiedzę i doświadczenie młodym zawodnikom, ale również pamiętają o tych, którzy najlepsze lata mają już za sobą. Na początku czerwca Arkadiusz Kaczmarek odwiedził Marka Piotrowskiego, polskiego kickboksera i boksera, wielokrotnego zawodowego mistrza świata w kick-boxingu. Mistrza, który zawodową karierę zakończył 13 grudnia 1996 r. w Hanowerze wygraną walką bokserską. W 1997 r. dostał propozycję walki o zawodowe mistrzostwo świata w boksie organizacji IBF z Reggie Johnsonem, lecz ze względu na kłopoty zdrowotne musiał zrezygnować. W imieniu Paula Martina i federacji WKA świdniczanin przekazał Markowi Piotrowskiemu Honorowy Pas WKA.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *