Dobra czołówka

wybory

wyboryŚWIDNICA. Same znane nazwiska znajdziemy na pierwszych miejscach list wyborczych świdnickiego SLD.

ŚWIDNICA. Same znane nazwiska znajdziemy na pierwszych miejscach list wyborczych świdnickiego SLD.

 

wyboryKolejne ugrupowania podają listy swoich kandydatów do rad. SLD na razie – samą czołówkę. – Nie chcemy popełnić falstartu, jak inne ugrupowania – mówi jedna z kandydatek Beata Moskal-Słaniewska.

 

To jedynie liderzy, ale jak widać, to dobra czołówka, dająca gwarancję merytorycznej wiedzy i znajomości samorządu, ludzie doświadczeni, kompetentni – dodaje Janusz Solecki, jeden z liderów SLD, dziś szef klubu radnych Lewica i Demokraci rekrutujących się z tej partii. – Na listach SLD jest wiele takich osób. Mamy nadzieję, że będą to nazwiska, które spodobają się świdniczanom, wzbudzą ich zaufanie i skłonią do tego, by to właśnie na naszych kandydatów oddać głos w nadchodzących wyborach.

 

Rada Miejska

W okręgu nr 1, który obejmuje centrum miasta, na pierwszym miejscu kandyduje Janusz Solecki, radny od 1994 roku, członek władz miejskich SLD, przedsiębiorca, były wiceprezydent Świdnicy. Z miejsca drugiego w tym okręgu kandyduje Marek Suwalski, specjalista w Przedsiębiorstwa Utylizacji Odpadów sp. z o.o.

 

Adam Markiewicz jest liderem listy w okręgu nr 2, który obejmuje Zarzecze, Kraszowice i Osiedle Słowiańskie. Markiewicz to wieloletni prezydent Świdnicy, dziś także radny, który w tych wyborach także ubiega się o stanowisko szefa miasta. Na pozycji drugiej wystartuje Julitta StefańskaBroda, radna w kadencji 2002-2006, na co dzień kurator sądowy.

 

Część Osiedla Młodych, okolice ul. Wałbrzyskiej oraz część Osiedla Słowiańskiego to okręg nr 3. Tu listę poprowadzi Jerzy Jabłoński, który w przeszłości był już radnym, na co dzień przedsiębiorca, członek władz miejskich i powiatowych SLD. Tuż za nim wystartuje Janusz Szalkiewicz, jedyny radny, który swój mandat radnego sprawuje nieprzerwanie od pierwszej kadencji, czyli od 1990 roku.

 

Okręg nr 4, który tworzą Zawiszów, Kolonia, rejon ulicy Sikorskiego, fragment Osiedla Młodych oraz Osiedle Zwierzynieckie, to miejsce, w którym zmierzy się dwójka sympatyków SLD. O mandat radnej z pierwszej pozycji walczyć będzie Beata MoskalSłaniewska, dziennikarka, a także prywatny przedsiębiorca. Drugie miejsce na liście zajmuje Andrzej Protasiuk, fotografik, kilkakrotnie pełniący mandat radnego, w tym także obecnie, były wiceprezydent Świdnicy.

 

Rada Powiatu

W okręgu nr 1 do Rady Powiatu (czyli połączony okręg 1 i 2 w wyborach miejskich) z pierwszej pozycji startuje Henryk Rataj, samorządowiec z wieloletnim doświadczeniem, na co dzień zastępca dyrektora Dolnośląskiego Urzędu Pracy w Wałbrzychu, dziś także radny powiatowy.

 

Listę kandydatów w okręgu nr 2 (okręgi 3 i 4 w wyborach do Rady Miejskiej) otwiera Ryszard Kuc, który także w samorządzie pracuje od kilku kadencji. Obecnie również jest radnym powiatowym, szefem Komisji Rewizyjnej.

Oprac. esbe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *