Do przerwy zapachniało sensacją

Wicelider tabeli III ligi WKS Śląsk Wrocław okazał się zbyt mocnym rywalem dla Prakto Polonii Świdnica. Biało-zieloni „postawili się”, ale sił i animuszu wystarczyło na dwadzieścia minut, po których na tablicy wyników było 38:30 dla świdniczan!

koszykowka (29)

WKS Śląsk Wrocław – Prakto Polonia Świdnica 85:72 (12:20, 18:18, 29:17, 26:17)

Prakto Polonia: Sieńko 14, Olszewski 13, Kurpiel 12, Słobodzian 7,  Kaliński 6, Ozga 4, Kaczmarczyk 5, Soboń 5, Biernat 4

Taki scenariusz powtórzył się kolejny raz. Podopieczni Mieczysława Młynarskiego potrafią grać jak równy z równym niemal z każdym, ale problemem jest regularność i doświadczenie. W kluczowych momentach to rywale zachowują zimną krew.

W sobotę, 17 grudnia w legendarnej sali „Kosynierka” we Wrocławiu po świetnej pierwszej połowie, w drugiej do pracy zabrali się koszykarze Śląska. Wygrali tą część 55:34 i całe spotkanie 85:72.

Tym meczem Polonia-Prakto zakończyła rok. Do walki o ligowe punkty koszykarze wrócą 10 stycznia. W zaległym meczu zamykającym pierwszą rundę zmierzą się na wyjeździe z Rio Team Złotoryja.

III liga koszykówki

11. kolejka (17.12): WKS Śląsk Wrocław – Prakto Polonia Świdnica 85:72, Chromik Żary – KK Oleśnica 86:66, MKS Szczawno – Rio Team Złotoryja 79:63, SMK Lubin – Turów Zgorzelec 85:69, Górnik Wałbrzych – KKS Siechnice 77:71. WSTK Wschowa pauzowała