Do kradzieży skusiło go otwarte okno

wozek

wozekDzierżoniowscy policjanci zatrzymali 45-letniego mężczyznę, który w jednym z zakładów przemysłu metalowego usiłował ukraść szereg narzędzi tokarskich na łączną kwotę 540 zł.

 Dzierżoniowscy policjanci zatrzymali 45-letniego mężczyznę, który w jednym z zakładów przemysłu metalowego usiłował ukraść szereg narzędzi tokarskich na łączną kwotę 540 zł. Sprawca dostał się ukradkiem do hali produkcyjnej i przez okno wyrzucał narzędzie gdzie miał przygotowany wózek do ich wywiezienia. wozek

12 grudnia około godziny 15.00 policjanci zostali zaalarmowani, że na terenie zakładu przemysłu odlewniczego kręci się mężczyzna. Funkcjonariusze przybyli na miejsce zastali 45-latka, który przerzucał przez okno na teren poza zakładem 10 sztuk noży tokarskich, osiem sztuk tulejek, jedną sztukę frezu oraz jedną głowice na łączną sumę strat 540 zł na szkodę spółki z Dzierżoniowa. W miejsce gdzie zbierał skradzione narzędzia miał przygotowany wózek do ich wywiezienia. W momencie zatrzymania podejrzany był pijany – policyjny alkomat wykazał blisko 3 promile alkoholu.

Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży, do popełnienia którego się przyznał. Wyjaśnił, że do popełnienia przestępstwa skusiło go otwarte okno w okradanym zakładzie.

Za kradzież mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

td-24.pl/

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *