Do kogo trafiły Gryfy? [FOTO]

18 września już po raz 11. rozdane zostały nagrody gospodarcze Świdnicki Gryf. Do kogo trafiły wyróżnienia?

18 września już po raz 11. rozdane zostały nagrody gospodarcze Świdnicki Gryf. Do kogo trafiły wyróżnienia?

 

Gryfy to najważniejsza nagroda gospodarcza Świdnicy, która rokrocznie zyskuje na prestiżu. Oficjalnego otwarcia gali ich wręczenia w Teatrze Miejskim dokonała prezydent Beata Moskal-Słaniewska.

Ktoś kiedyś powiedział „Gospodarka głupcze”. Te słowa są mocno wyryte w Polsce i Świdnicy. Nie wierzę w Polskę, ani w Świdnicę w ruinie. Udowadniacie, że Polak potrafi.(…) – mówiła prezydent podkreślając znaczenie i wagę ludzkiego kapitału. – Bez ludzi, kreatywności, pracowitości, ryzyka, wiedzy nic by się nie udało. Jestem dumna z naszych przedsiębiorców. Gryf to symboliczna nagroda dla tych, którzy są ponad – ponad pewną poprzeczkę – debiutujących, rozwijających się, samodoskonalących.

Nim przystąpiono do ogłoszenia wyników specjalne wyróżnienie wręczono nestorom przedsiębiorczości – Marii Kasprowicz, właścicielce baru „Turysta”, Maciejowi Karpińskiemu, właścicielowi Farmy Miejskiej oraz Markowi Michalakowi, właścicielowi firmy Wektor.

 

W tym roku w swoich kategoriach wygrali:

SUDECKI PRODUKT REGIONALNY

1.WINNICA ŚWIDNICKA Ryszard Gut – Wino Świdnickie

2.GALERIA MOYA Magdalena i Andrzej Kucharscy – Artystyczne dzieła ze szkła

3. ŚNIEŻKA-INVEST sp. z o.o. – Michałki

 

Nagroda równorzędna.

 

DYNAMICZNY ROZWÓJ FIRMY

1.RST sp. z o.o. sp.k.

2.SOLGAZ sp. z o.o.

3.PASOL-PACO sp. z o.o.

 

INNOWACYJNOŚĆ

1.PPHU ELEKTROMET Marcin Matuszyk

2.SOLGAZ sp. z o.o.

3.FASADA PLUS sp. z o.o.

 

FIRMA SPOŁECZNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI BIZNESU

1.PHUP MARCONI sp. z o.o. ZPCHR

2.GALESS sp. z o.o.

3.RST sp. z o.o. sp. k.

 

NAJLEPSZY DEBIUT GOSPODARCZY

2.CIUKURUKU Sylwia Tomaszewska

3.RESIBO Ewelina Kwit-Betlej

4.ŁUKOWA-BEAUTY salon kosmetyki Katarzyna Pilarz-Nicińska

 

GRYF BEZ BARIER

1.USI NOVA sp. z o.o.

2. PHUP MARCONI sp. z o.o. ZPCHR

3.ŚWIDNICKA WIELOBRANŻOWA SPÓŁDZIELNIA SOCJALNA NIEPEŁNOSPRAWNI AKTYWNI


Ponadto wręczono nagrodę dla najlepszej firmy transgranicznej przedsiębiorstwu „Grund” z Czech a wybitną osobowością pogranicza został Ivan Adamec, starosta miasta Trutnov.

Nagrodę Specjalną Prezydenta Świdnicy przyznano dr Adamowi Biernackiemu a Nagrodą Prezydenta dla Organizacji Pozarządowej uhonorowano ZHP Hufiec w Świdnicy. 

W związku z obchodami w roku 2015, 25-lecia działalności Krajowej Izby Gospodarczej w Warszawie prezydium Sudeckiej Izby Przemysłowo-Handlowej w Świdnicy nadało odznaczenia, medale i listy gratulacyjne osobom zasłużonym dla rozwoju przedsiębiorczości i samorządu gospodarczego oraz rozwoju polskiej gospodarki. Odznaka Honorowa za zasługi dla rozwoju gospodarki Rzeczypospolitej Polskiej powędrowała do Marka Worona, Sławomira Hunka i Krzysztofa Wieczorkowskiego. Złota Honorowa Odznaka Krajowej Izby Gospodarczej za działalność na rzecz rozwoju samorządu gospodarczego trafiła do Mariusza Hoszowskiego. Medal 25-lecia Krajowej Izby Gospadarczej za wspieranie rozwoju samorządu gospodarczego i przedsiębiorczości otrzymał Edward Szywała i Ryszard Sobański. Podziękowanie Ministra Gospodarki i Prezesa Krajowej Izby Gospodarczej z okazji 25-lecia polskiej transformacji, w uznaniu za aktywne propagowanie idei i ducha przedsiębiorczości w środowisku lokalnym oraz zaangażowanie i wkład w rozwój polskiej gospodarki przygotowano dla Jolanty Drozdowskiej, Renaty Sieradzkiej, Ryszarda Borka, Jerzego Dudzika, Romana Etela, Artura Grzyba, Tadeusza Kotlarskiego, Andrzeja Kwiatkowskiego, Ryszarda Nowaka, Andrzeja Panasa, Ryszarda Rapacza i Grzegorza Rychtera.

Swoje nagrody przyznali również świdniczanie za pośrednictwem lokalnych mediów. Ich zdaniem najlepszy pracodawca to firma Electrolux, a za najlepszą obsługę klienta po raz trzeci nagrodzona została Karczma Zagłoba.

 

Co mówili odbierający statuetki? Dowiesz się z „Wiadomości Świdnickich”.

 

MM

{gallery}galerie/150918gryfy{/gallery}

{fcomment}

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *