Do kogo przyjedzie Mikołaj?

Elfy, prezenty, zabawy, konkursy, kulig i wiele innych ciekawych wydarzeń czeka na dzieci w całym powiecie świdnickim z okazji Mikołajek. Co, gdzie i kiedy się będzie działo?

powiat-mikolaj

Miasteczko Świętego Mikołaja w Żarowie

Konkursy i zabawy dla dzieci, karaoke, kiermasz, pokaz ognia i wspólne grillowanie – to tylko niektóre atrakcje, jakie będą czekać w Żarowie na dzieci.

Najbardziej mikołajkowa impreza w powiecie odbędzie się 6 grudnia w Żarowie. Tradycyjnie, jak co roku targowisko zamieni się w Miasteczko Świętego Mikołaja, w którym na najmłodszych będzie czekała moc atrakcji, w tym mikołajkowy kulig.

Tak samo jak w poprzednich latach nie zabraknie konkursów i zabaw oraz występów artystycznych. Na kiermaszu bożonarodzeniowym będzie można podziwiać ozdoby świąteczne i skosztować okolicznościowych wypieków.

– Każde dziecko wie, że Święty Mikołaj bez pomocy elfów nie dałby sobie rady z natłokiem pracy. Dlatego w jego Miasteczku zostanie zorganizowana również Szkoła Elfów. Tu najmłodsi będą mogli podszkolić się w sztuce robienia ozdób choinkowych. Niezależnie od warunków atmosferycznych odbędzie się też mikołajkowy kulig, który tradycyjnie prowadzić będą pracownicy niezawodnej Spółdzielni „Raz Dwa Trzy”. Nie zabraknie pokazu fajerwerków, a Komisarz Lew pokaże dzieciom, co robić, aby czuć się bezpiecznie – wylicza Jakub Błaszczyk, burmistrz Młodzieżowej Rady Miejskiej w Żarowie.

To tylko część atrakcji, które w tym roku przygotowują organizatorzy. Na sam pomysł utworzenia Miasteczka Św. Mikołaja w Żarowie wpadł Krystian Chęciek, były burmistrz żarowskiej MRM. – To najbardziej mikołajkowa impreza w powiecie świdnickim. Serdecznie zapraszamy do udziału całe rodziny, a szczególnie najmłodszych mieszkańców naszej gminy. Dobra zabawa gwarantowana – mówią młodzi politycy.

Wydarzenie rozpocznie się w niedzielę, 6 grudnia od godz. 13.00.

Strzegomskie spotkanie z Mikołajem

Święty Mikołaj do Strzegomia zawitał już 4 grudnia. Jak co roku wydarzeniu towarzyszyło zapalenie lampek na strzegomskiej choince oraz mnóstwo zabaw i konkursów. Następnie około godz. 17.00 w kinie Strzegomskiego Centrum Kultury odbyła się projekcja filmu animowanego dla najmłodszych „Rabusie Fistaszków”.

W tym dniu nastąpiło też otwarcie lodowiska.

Pociąg z Jaworzyny do Świdnicy

Tradycją 6 grudnia stał się przejazd Świętego Mikołaja pociągiem z Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa z Jaworzyny Śląskiej do Świdnicy. Na dworcu rozdawane będą prezenty. Akcja ma charakter charytatywny.

ROZKŁAD JAZDY POCIĄGU ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

10:00 Jaworzyna Śl. (Dworzec PKP)

10:14 Świdnica Miasto (Dworzec PKP)

10:45 – 11:30 Dzierżoniów Śląski (stacja kolejowa PKP)

12:00 – 13:35 Świdnica (stacja kolejowa Świdnica Miasto)

14:00 – 15:00 Jaworzyna Śląska (stacja kolejowa PKP)

Ponadto w Jaworzynie Śląskiej odbędzie się Mikołajkowy Turniej Piłki Halowej, który zostanie rozegrany 5 grudnia w sali sportowej przy ulicy Powstańców 12. Podobnie jak w poprzedniej edycji, impreza zostanie rozegrana jako memoriał Zenona Parkitnego, wieloletniego wiernego kibica rozgrywek piłki nożnej i halowej w gminie Jaworzyna Ślaska.

Do udziału w turnieju organizator zaprasza drużyny składające się z maksymalnie 10 osób powyżej 16. roku życia. Zgłoszeń można dokonywać do 3 grudnia w sekretariacie SOKiBP osobiście lub telefonicznie pod numerem: 74 8584136 lub pocztą elektroniczną – kontakt@sokibp.pl.

Mikołajkowe turnieje w Dobromierzu

W gminie Dobromierz atrakcje na dzieci czekały w hali sportowej w Roztoce. 4 grudnia.

Święty zawita do świebodzickiego Rynku

5 grudnia w godz. od 15.00 do 17.00 w Świebodzicach odbędzie się spotkanie z Mikołajem, reniferem i bałwankiem. W Rynku rozdawane będą słodkie upominki, zaplanowano też konkursy, zabawy i wspólne tańce. Odbędzie się też m.in. pokaz tańca z ogniami, zapalenie zimnych ogni i światełek na choince. Z kolei 6 grudnia o godz. 16.00 w Miejskim Domu Kultury zespół Quintessenza wykona Mikołajkowy Koncert Życzeń.

Mysłaków dzieciom

W gminie Marcinowice 6 grudnia sołectwo Mysłaków organizuje dzieciom zabawę mikołajkową. O mile spędzony czas zatroszczą się animatorzy zapewnieni przez gminę. Dzieciom wręczone zostaną także paczki mikołajkowe.

Impreza odbędzie się w świetlicy wiejskiej o godz. 15.00.

Marlena Mech

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *