Do końca roku będzie woził nas MZUK

nowe_autobusy

nowe_autobusyJuż wiemy, kto będzie woził wałbrzyszan komunikacją miejską do końca roku. Jedyną ofertę w rozstrzygniętym właśnie przetargu złożył Miejski Zakład Usług Komunalnych, którzy od połowy października będzie mógł korzystać z 20 nowych autobusów. Nowoczesne pojazdy przyjechały już do Wałbrzycha.

 

Już wiemy, kto będzie woził wałbrzyszan komunikacją miejską do końca roku. Jedyną ofertę w rozstrzygniętym właśnie przetargu złożył Miejski Zakład Usług Komunalnych, którzy od połowy października będzie mógł korzystać z 20 nowych autobusów. Nowoczesne pojazdy przyjechały już do Wałbrzycha.nowe_autobusy

To był nietypowy przetarg: miasto musiało wybrać firmę, która będzie świadczyła usługi komunikacyjne w Wałbrzychu zaledwie przez kilka tygodni – do czasu wyboru firmy, która komunikacją miejską zajmie się przez najbliższe 10 lat. Nic wiec dziwnego, że do walki o wart niespełna 6,15-milionowy kontrakt stanęła tylko jedna spółka, która i tak wozi już mieszkańców naszego miasta – MZUK.
– Spółkę w wyniku przeprowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. Wykonawca złożył ofertę najkorzystniejszą w końcowym kryterium ceny – czytamy w ogłoszeniu o wyniku przetargu.
A kto będzie woził wałbrzyszan od 2013 roku? Na razie nie wiadomo. Do 17 października Zarząd Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu czeka na oferty od firm ubiegających się o świadczenie usług komunikacyjnych w mieście przez najbliższych 10 lat. Na razie żadnej nie otrzymał.
Rafał Palacz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *