Do czterech razy sztuka (FOTO)

silesian 18

silesian 18Po trzech trzecich miejscach piłkarze Gryfa Świdnica dopięli swego i wreszcie stanęli na najwyższym stopniu podium. We wtorek, w ostatnim dniu 11. Międzynarodowego Turnieju Piłkarskiego Silesian Winter Cup drużyna trenowana przez Mariusza Krupczaka triumfowała w najstarszej kategorii U 11.


Po trzech trzecich miejscach piłkarze Gryfa Świdnica dopięli swego i wreszcie stanęli na najwyższym stopniu podium. We wtorek, w ostatnim dniu 11. Międzynarodowego Turnieju Piłkarskiego Silesian Winter Cup drużyna trenowana przez Mariusza Krupczaka triumfowała w najstarszej kategorii U 11.

Młodzi świdniczanie rozpoczęli turniej od pechowej porażki 1:2 z Zagłębiem Lubin. Potem jednak nie mieli sobie równych. Wygrali kolejne cztery mecze w grupie. W półfinale pokonali 2:0 Górnika Wałbrzych, a w finale aż 3:0 rozbili upatrywaną za faworyta Javorię Jawor. Trzecia lokata przypadła Górnikowi, który w małym finale rozgromił lubińskie Zagłębie 4:0.

Oprócz sukcesu drużynowego gryfriacy cieszyli się również z wyróżnienia dla Bartosza Kaczmarczyka, który głosami trenerów i organizatorów uznany został najlepszym bramkarzem turnieju. Niewiele brakowało, a na konto Huberta Konstantego powędrowałaby korona króla strzelców. Ostatecznie musiał jednak zadowolić się drugim miejscem za zdobywcą ośmiu bramek Radosławem Cielemęckim z Górnika.silesian 30

Zmaganiom młodych piłkarzy towarzyszyły dodatkowe atrakcje, między innymi pokazy taneczne dziewcząt z grupy Czas z Młodzieżowego Domu Kultury. Sportowców nagradzali Janusz Gol, wychowanek Polonii Świdnica, a obecnie gracz Amkaru Perm, Edmund Frączak, dyrektor OSiR-u oraz Dariusz Jaworski, prezes Gryfa Świdnica, głównego organizatora turnieju.

Przypomnijmy, że we wcześniejszych dniach imprezy w kategorii U 8 i U 9 najlepsze okazało się Zagłębie Lubin, natomiast w U 10 Chojnik Jelenie Góra.

Silesian Winter Cup odbywał się w hali na osiedlu Zawiszów od 27 do 30 grudnia. Łącznie wystąpiło 48 zespołów, rozegrano 152 mecze. Głównym organizatorem zawodów był Gryf Świdnica, a współorganizatorami Ośrodek Sportu i Rekreacji, firmy Galess, Dacco Enwar, cukiernia Kasia i KGHM Zagłębie Lubin. Zmaganiom młodych sportowców patronowała prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska.

Wyniki XI Silesian Winter Cup

Kategoria U 11

Mecz o 1. miejsce: Gryf Świdnica – Javoria 3:0

Mecz o 3. miejsce: Górnik Wałbrzych – Zagłębie Lubin 4:0

Mecz o 5. miejsce: Gryf II Świdnica – UKP Zielona Góra 2:2, k. 1:0

Mecz o 7. miejsce: Karkonosze Jelenia Góra – Bielawianka 1:1, k. 2:0

Mecz o 9. miejsce: MKP Wołów – Górnik Nowe Miasto Wałbrzych 2:2, 2:1

Mecz o 11. miejsce: Akademia Sportu Milicz – Chojnik Jelenia Góra 1:0

Półfinały: Javoria – Zagłębie 1:0, Gryf – Górnik 2:0

Faza grupowa

Grupa I

Zagłębie 5 12 15:5

Gryf 5 12 16:2

UKP Zielona Góra 5 9 7:7

Karkonosze 5 9 11:4

Górnik N. M. 5 1 4:13

AS Milicz 5 1 2:24

Grupa II

Górnik 5 13 13:1

Chojnik 5 11 6:2

Gryf II 5 6 6:6

Bielawianka 5 5 5:4

MKP Wołów 5 3 3:6

Chojnik 5 1 1:15

Najlepszy bramkarz: Bartosz Kaczmarczyk (Gryf)

Najlepszy strzelec: Radosław Cielemęcki (Górnik) – 8 bramek

Najlepszy zawodnik: Bartosz Karbowiak (Javoria)

Więcej informacji na temat turnieju, wyniki oraz ciekawostki znaleźć można na stronie internetowej: www.silesiancup.pl

foto Wiktor Bąkiewicz

{gallery}galerie/141230silesian{/gallery}

{fcomment}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *