Dni Żarowa. Kto wystąpi?

Wielkimi krokami zbliża się jedno z ważniejszych wydarzeń kulturalnych Żarowa. Święto miasta i gminy w tym roku zaplanowano w ostatni weekend maja. Gminne Centrum Kultury i Sportu, które jest organizatorem przedsięwzięcia przygotowało dla mieszkańców dwa dni doskonałej zabawy. Zagrają m.in. Happysad i VIDEO. Nie zabraknie też dyskoteki pod gwiazdami, a  za konsoletą DJ’a zasiądzie znany wszystkim dziennikarz Marek Sierocki. 

fot. Dni Żarowa 2016, archiwalne, UM Żarów

Już w ubiegłym roku mogliśmy poznać pierwszego artystę tegorocznych Dni Żarowa. Mieszkańcy spośród czterech gwiazd zaproponowanych przez GCKiS: Małgorzata Ostrowska, Kasia Kowalska, Blue Cafe, happysad wybrali tę ostatnią. Happysad w Parku Miejskim wystąpi 26 maja. Zespół happysad powstał w 2001 roku w Skarżysku-Kamiennej. Od lat jest jednym z najpopularniejszych polskich zespołów, wyprzedających bilety na swoje koncerty. Zespół ma na koncie ponad 1000 koncertów w całym kraju, 3 platynowe i 4 złote płyty oraz rekordy frekwencji w kilkunastu popularnych klubach w Polsce.

Jednak to nie ostatnia gwiazda tego dnia. Po koncercie organizator zaprasza na dyskotekę pod gwiazdami. Za konsoletą DJ’a zasiądzie znany wszystkim Marek Sierocki. Dziennikarz i prezenter telewizyjny przeniesie nas w klimat końca XX wieku. Nie powinno też zabraknąć tak lubianej przez mieszkańców muzyki disco-polo.

Nie tylko sobota upłynie nam pod znakiem dobrej zabawy. Dzień wcześniej, 25 maja w Parku Miejskim wystąpi zespół Video z charyzmatycznym wokalistą Wojtkiem Łuszczykiewiczem na czele. Zespół VIDEO to jeden z najpopularniejszych zespołów współczesnej polskiej muzyki rozrywkowej. Istnieje od 2007 roku, ma na swoim koncie 3 albumy: „Video Gra”, „Nie Obchodzi Nas Rock” oraz „Doskonale Wszystko Jedno”. Wspomniane płyty przyniosły liczne przeboje, m.in: „Bella”, „Idę na plażę”, „Soft”, „Papieros”, „Środa czwartek”, „Szminki róż”, „Fantastyczny lot”, „Wszystko Jedno” oraz „Ktoś Nowy”. VIDEO są laureatami licznych nagród, wśród ostatnich wyróżnić można statuetki Eska Music Awards 2015, 2016 w kategorii „Najlepszy Zespół”. W tym roku single „Wszystko Jedno” i „Ktoś Nowy” osiągnęły status Platynowych Płyt, a album „Doskonale Wszystko Jedno” pokrył się złotem. W piątkowy wieczór na żarowskiej scenie wystąpi również Nullizmatyka. Nullizmatyka to projekt Nullo (Trzeci Wymiar), tworzony z utalentowanymi muzykami z Dolnego Śląska. Doświadczeni w wielu stylach, na scenie uwalniają rap przesiąknięty rockiem, funkiem, reggae! Oczywiście to nie koniec atrakcji, jakie szykuje dla mieszkańców Żarowa Gminne Centrum Kultury i Sportu. Szczegółowy program wydarzenia będzie znany niebawem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *