Dni Goethego w Bagieńcu (PROGRAM)

Dni Goethego po raz kolejny zapraszają do Bagieńca wszystkich, którzy chcą wspólnie z nami tworzyć i przeżywać! Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 18 i 19 czerwca 2016 roku (sobota i niedziela). W tym roku tradycyjnie już w malowniczych pejzażach Bagieńca spotkają się różne dziedziny kultury i sztuki: teatr, malarstwo, muzyka i bardzo ciekawa debata w ramach projektu ” W drodze do tożsamości” .

10498283_1493904597511295_6139220331041973601_o

W programie:

SOBOTA 18 CZERWCA
godz. 14:00 Otwarta debata w ramach projektu „W drodze do tożsamości”
+ przez cały dzień będzie powstawał mural autorstwa Roberta Kukli.

godz.16:00 Wydarzenie towarzyszące – Warsztaty sensoryczne dla najmłodszych.

NIEDZIELA 19 CZERWCA
godz. 17:00 „Lekcja tańca dla starszych i zaawansowanych” – spektakl w wykonaniu Teatru Bezdomnego im. Bohumila Hrabala w Żarowie

godz. 18:00 Wernisaż malarstwa- Ryszard Baka
+ koncert muzyki gitarowej Piotr Krakowski

WSTĘP WOLNY NA WSZYSTKIE WYDARZENIA! SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Organizatorem projektu jest Fundacja Spichlerz Kultury.
Projekt współfinansowany ze środków Gminy Jaworzyna Śląska.

Informacja o artystach:

Ryszard Baka – były świdniczanin , obecnie mieszka na wsi tuż pod Krakowem. Jest plastykiem tzw. użytkowym- zajmuje się propagandą wizualną , był dekoratorem wystaw sklepowych , projektował i wykonywał wystrój wnętrz kawiarni , klubów , oprawę plastyczną imprez okolicznościowych i reklamy, w tym dużę malowidła ścienne. Równolegle uprawiał zawód kamieniarza artystycznego o kierunku konserwacja zabytków , co z czasem stało się jego głównym zajeciem.
Od wielu lat współpracuje z konserwatorami zabytków , głównie z Wrocławia i Krakowa, prowadząc prace renowacyjne jako kierownik robót. Ma na swoim koncie renowacje takich obiektów jak Stara Giełda, Ratusz, Szklany Dom, Wieża Cisnien, Jas I Małgosia – we Wrocławiu, Zamek Piastowski – Legnica, Ratusz – Świerzawa, Zameczek – Luban, kościół poewangelicki- Lwówek Śląski, Kościół Garnizonowy w Jeleniej Górze, a w ostatnich latach- Muzeum Armii Krajowej, forty na Kopcu Kościuszki, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia Łagiewniki , czy Sukiennice w Krakowie.

Piotr Krakowski – świdniczanin , muzyk- gitarzysta , kompozytor
Gra muzyke rockowa , z elementami hardrocka, bluesa, fuzion i funk , starający sie jednak nie definiować.
Inspiruje się takimi geniuszami gitary jak Steve Vai , Richie Kotzen , Steve Lucater , Deff Leppard. Grał w pierszym skladzie Honky Tonk Brothers na festiwalu muzyki country w Mrągowie , z rockową grupa Cross Recydywa, bluesa Leszkiem Cichońskim , wspólpracował z dawnym gitarzysta Czesława Niemena Sławomirem Piwowaremi wieloma innymi czołowymi gitarzystami polskiej estrady. Przez wiele lat był liderem grupy Zakaz Wjazdu , znanej nie tylko świdniczanom, obecnie wraz z Mateuszem Chocholkiem ( perkusja) i Bartkiem Bednarzem ( bas) tworzy grupę Kruki , która towarzyszy Paulinie Lendzie.

Robert Kukla – ur.1968. Absolwent Uniwersytetu Śląskiego na Wydziale artystyczno-pedagogicznym (1995). Zajmuje się malarstwem, scenografią teatralną, projektowaniem graficznym, street artem, prowadzi zajęcia warsztatowe dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Nauczyciel. Pracownik Świdnickiego Ośrodka Kultury na stanowisku instruktora do spraw propagowania plastyki i fotografii. Organizator i kurator wielu wystaw i imprez artystycznych. Stypendysta Miasta Świdnicy (2008), laureat Nagrody Miasta Świdnicy w Dziedzinie Kultury (2015). Udział w wystawach:
2016- Muzeum Regionalne w Myślenicach- indywidualna
2015- Galeria Sztuki Współczesnej w Kołobrzegu- indywidualna;
2015- Centrum Kultury w Połczynie Zdroju- indywidualna;
2014-BWA Bydgoszcz Konkurs malarski im. Wyczółkowskiego;
2013- BWA „Nowy Sącz- Biennale Pasteli;
2013- Galeria Wozownia Toruń- Triennale małych form malarskich;
2009- Miejska Biblioteka Publiczna w Świdnicy- „Miastu II” -indywidualna;
2008- BWA „Zamek Książ”- „Miastu”- indywidualna;
2007-Bensheim (Niemcy) – zbiorowa;
2006-Świdnica -Teatr – „Polscy reżyserzy”- indywidualna;
2006- BWA „Zamek Książ” – „Polscy artyści plastycy- dzieciom”;
2005- BWA Nowy Sącz- Biennale Pasteli;
2005- Galeria Fotografii -Świdnica i BWA „Zamek Książ”- „Nowe- młoda plastyka świdnicka i wałbrzyska”- zbiorowa;
2003- Galeria Miejska w Trutnovie (Czechy)- „Malarstwo” – indywidualna;
1993- Dom Kultury w Nysie- zbiorowa
1989- Galeria Miejska we Wrocławiu- zbiorowa

Ryszard Dykcik – ur. 1952: Reżyser i założyciel teatru „Tolerancja” oraz Teatru „Bezdomnego” im. Bohumila Hrabala w Żarowie. Animator i działacz kulturalny, aktywista. Wyróżniony za działalność kulturalną przez Ministra Kultury i Oświaty w 1998 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *