Diler zatrzymany

Dokładnie 660 gramów tego narkotyku przechowywanego w szklanych słoikach ujawnili świdniccy policjanci w mieszkaniu 21-latka, mieszkańca jednej z wsi na terenie naszego powiatu. Jak się okazało mężczyzna uprawiał konopie na polu pod lasem, następnie suszył roślinę i sprzedawał. Z zabezpieczonej ilości można wydzielić ponad 3 tys. porcji handlowych narkotyku. Wymieniony usłyszał już zarzuty, grozi mu do 10 lat pozbawiania wolności.

 marihuana-03

Prowadząc działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości narkotykowej, policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, w dniu 26 stycznia br. weryfikowali informację operacyjną o posiadaniu znacznych ilości niedozwolonych substancji przez mieszkańca jednej z wsi na terenie naszego powiatu.

Informacja okazał się trafna. W mieszkaniu 21-latka funkcjonariusze ujawnili trzy szklane słoiki z zawartością 660 gramów marihuany. Mężczyzna posiadał ponadto elektroniczną wagę oraz woreczki strunowe służące do porcjowania narkotyków.

Jak się okazało, nietypowy „ogrodnik” uprawiał konopie w pobliżu swojego miejsca zamieszkania – na polu pod lasem, następnie suszył roślinę i sprzedawał.

Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu, a następnie usłyszał zarzuty uprawy konopi oraz udzielania środków odurzających. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

marihuana-01

(KPP Ś-ca)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *