Diecezjalny Dzień Osób Niepełnosprawnych (PROGRAM)

 

Osoby niepełnosprawne znowu będą świętować na całego. Najpierw w przemarszu, a później w ogrodach szkoły. Będą rozgrywki sportowe, konkursy z nagrodami, słodka kawiarenka, grill i mnóstwo zabawy. I jak zawsze, radośnie, ze śpiewem i muzyką! A wszystko po to, aby pokazać innym, że osoby takie jak one są potrzebne i należy im się pełna akceptacja wszystkich środowisk.

W piątek, 2 czerwca odbędzie się tradycyjnie Diecezjalny Dzień Osób Niepełnosprawnych. Do Świdnicy zjadą osoby niepełnoprawne z całego powiatu. Tradycyjnie imprezę rozpocznie msza święta odprawiona w katedrze świdnickiej przez biskupa Ignacego Deca. Po jej zakończeniu nastąpi przemarsz ulicami Świdnicy do Zespołu Szkół Specjalnych przy ul. Rotmistrza Witolda Pileckiego. Tam tłumnie zgromadzonych gości powitał dyrektor szkoły.

Na terenie szkoły na uczestników będą czekać liczne atrakcje.

W czasie trwania imprezy, na terenie szkoły będą się odbywać rozgrywki sportowe, zabawy w dmuchanym miasteczku, zwiedzanie eksponatu z Muzeum Militariów w Witoszowie, radiowozu policyjnego, spotkanie z psem policyjnym i jego przewodnikiem, przelot samolotu sportowego, spotkanie z ratownikami medycznymi przy karetce pogotowia, spotkanie ze strażakami, malowanie twarzy, gra skojarzeń, zwiedzanie galerii z wyrobami pamiątkarskimi, ciepły posiłek, słodki poczęstunek, grill i wiele innych atrakcji – wymieniają organizatorzy i dodają: – Życzymy wspaniałej zabawy!

Organizatorami imprezy są Zespół Szkół Specjalnych w Świdnicy oraz Duszpasterstwo Osób Niepełnosprawnych Diecezji Świdnickiej.

(BFG)

Diecezjalny Dzień Osób Niepełnosprawnych

2 czerwca

Ramowy Plan Uroczystości

09:00 – 10:00 – Msza Święta w katedrze świdnickiej

10:00 – 10.30 – Przemarsz ulicami miasta

10:40 – powitanie gości przez scholę szkolną (dryg. A. Boś)

– powitanie gości, podziękowanie sponsorom – A. Boś

11:00 – wystąpienie Pani Dyrektor Beaty Soroki, Księdza Biskupa i zaproszonych gości

11.30 – występ młodzieży z Gimnazjum – p. B. Zegarłowska

11.50 – „Kto da więcej?” aukcja na wesoło – p. G. Ziobrowska

12.00 – zabawy przy muzyce z DJ

12.20 – występ grupy folklorystycznej Kondziołeczka; wspólne zabawy ruchowo – taneczne

12.45 – występ uczestników WTZ

13.00 – 14.00 – dyskoteka z DJ

14.00 – zamknięcie imprezy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *