Diecezjalny Dzień Osób Niepełnosprawnych (FOTO)

Osoby niepełnosprawne świętowały na całego. Najpierw w przemarszu, a później w ogrodach szkoły. Były występy artystyczne, konkursy z nagrodami, słodka kawiarenka, grill i mnóstwo zabawy. I jak zawsze, radośnie, ze śpiewem i muzyką! A wszystko po to, aby pokazać innym, że osoby takie jak one są potrzebne i należy im się pełna akceptacja wszystkich środowisk.

diecezjalny dzień osób niepełnosprawnych bfg 2016 (33)

Dzisiaj, 2 czerwca odbył się tradycyjnie Diecezjalny Dzień Osób Niepełnosprawnych. Do Świdnicy zjechały się osoby niepełnoprawne z całego powiatu. Tradycyjnie imprezę rozpoczęła msza święta odprawiona w katedrze świdnickiej przez biskupa Ignacego Deca. Po jej zakończeniu nastąpił przemarsz ulicami Świdnicy do Zespołu Szkół Specjalnych przy ul. Rotmistrza Witolda Pileckiego. Tam licznie zgromadzonych gości powitała dyrektor szkoły. – Bardzo się cieszymy, że tak licznie i tak chętnie do nas przyjeżdżacie. Jestem niezmiernie szczęśliwa, że ten dzień chcą z nami spędzić osoby, które pełnią najwyższą władzę w mieście i powiecie – mówiła Beata Soroka, dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Świdnicy i dodała, że wszystkim życzy miłych wrażeń. – Wczoraj był Dzień Dziecka, więc dzieciakom życzę spełnienia najskrytszych marzeń i takiego słońca, które tej imprezie towarzyszy. Aby takie słońce zawsze było w Was i w Waszych sercach przez cały rok!

Na terenie szkoły na uczestników czekały liczne atrakcje: loteria fantowa, dmuchane zjeżdżalnie, malowanie twarzy, gry i zabawy, a na koniec dyskoteka! Na stoiskach można było podziwiać rękodzieło wykonane przez osoby niepełnosprawne. Nie zabrakło poczęstunku w postaci bigosu, kiełbaski oraz domowych ciast. W tym roku wyjątkowo dopisała pogoda. – To dla Was przygotowaliśmy już po raz trzynasty Diecezjalny Dzień Osób Niepełnosprawnych. Miło nam, że jak co roku zaszczyciliście nas swoją liczną obecnością. Mamy nadzieję, że będziecie się dobrze bawić i korzystać z atrakcji, które dla Was przygotowaliśmy – mówili organizatorzy.

Imprezę zorganizowali: Zespół Szkół Specjalnych w Świdnicy oraz Duszpasterstwo Osób Niepełnosprawnych Diecezji Świdnickiej.

tekst i zdjęcia Beata Figurna-Garbiec

Relacja i zdjęcia w poniedziałkowym, papierowym wydaniu „Wiadomości Świdnickich”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *