Diamentowy Paweł

oświata II LOII Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy jest szkołą, w której uczy się wielu zdolnych uczniów. Jednym z nich jest Paweł Mroczek, tegoroczny maturzysta.

II Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy jest szkołą, w której uczy się wielu zdolnych uczniów. Jednym z nich jest Paweł Mroczek, tegoroczny maturzysta.

oświata II LO

Paweł jest uczniem zdolnym, ale i bardzo pracowitym. Dzięki swojemu zaangażowaniu i konsekwencji odniósł w swoim życiu wiele sukcesów. Ostatnim z nich jest zdobycie tytułu laureata VIII Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH”, której finał odbył się 22 marca w Krakowie. Dziś, jako laureat olimpiady, ma otwarte wejście i indeks na AGH. Licealista wcześniej brał udział w różnych konkursach matematycznych, w których także święcił tryumfy. Opiekunem z ramienia szkoły i nauczycielem prowadzącym go jest pani Agnieszka Grymek.

Drugą pasją Pawła, poza matematyką, jest piłka nożna, której poświęca wolny czas. Dziś może pochwalić się nie tylko dobrym dryblingiem na boisku, ale i efektowną żonglerką liczbową w głowie i na kartkach zeszytów. Mimo wielu sukcesów i bardzo dobrych wyników w nauce (średnia ocen 5,0!) uczeń pozostał normalnym chłopakiem z dużym gronem znajomych i przyjaciół, uśmiechniętym, rozgadanym oraz pełnym marzeń i planów na przyszłość.

Razem z Pawłem w olimpiadzie startowała jego klasowa koleżanka – Justyna Kloc, która dostała się do finału tejże olimpiady. Dziewczyna również jest uzdolnioną matematyczką, za którą stoją liczne osiągnięcia i sukcesy.

Mamy nadzieję, że przykład Pawła i Justyny zachęci innych młodych ludzi do rozwijania talentów i pomoże im być kolejnym zwykłym-niezwykłym człowiekiem. Pawłowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! – mówi Jacek Iwancz, dyrektor II LO.

oprac. bfg, fot. II LO

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *