Derby dla Świdnicy!

Piłkarze Polonii-Stali Świdnica potwierdzili swój prymat w powiecie. Po zwycięstwie na początku sezonu z Karoliną Jaworzyna, w niedzielę okazali się lepsi od świebodzickiej Victorii. Podopieczni Tomasza Oleksego jeszcze bardziej umocnili się na drugiej lokacie. Niezagrożonym liderem pozostaje Foto Higiena Gać. Zespół spod Oławy ma na koncie komplet trzynastu zwycięstw.

polonia (5)

Polonia-Stal Świdnica – Victoria Świebodzice 3:1 (1:1)

Bramki: 1:0 Myrta (karny) 25′, 1:1 Słapek (karny) 38′, 2:1 P. Mazanka 68′, 3:1 Myrta 72′

Polonia-Stal: B. Kot – Kozaczenko, Białas, Klemiński, Ł. Kot, Filipczak (81′ Smutek), Łuszkiewicz, Szczygieł (68′ P. Mazanka), Jagieła, Borowy, Myrta (81′ Gładysz)

Victoria: Bielak – Szyszka, Borgoń (77′ Jędrasiewicz), Niemczyk, Zyl, Błaszczak (60′ Błażyński), Drąg, Słapek, Sadowski, Traczykowski, Borowiec (46′ Bałut)

Piast Nowa Ruda – Karolina Jaworzyna 1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Kamiński 32′, 1:1 Salamon 55′

Karolina: Wajdzik – Salamon, Mrowiec, M. Rosiak, Roszak (81′ Jaszowski) Tatuśko (37′ Tymcik) Sz. Borowy (58′ Rogowski), Schmidt (67′ J. Rosiak), Ptak, Mróz (81′ Czernicki), Ignatowicz

Apis Jędrzychowice – AKS Strzegom 0:0

AKS: Kretkowski – Durajczyk, Gołąbek, Sudoł, Krupnik, Alwin, J. Krzyżanowski, Domaradzki, Sobczak, A. Wasilewski (Kloc), M. Wasilewski (Nitarski)

Faworytem derbów wydawali się świdniczanie, ale biało-zieloni mieli swoje kłopoty. Zabrakło pauzujących za kartki Wojciecha Szuby i Wojciecha Sowy oraz wciąż chorego Patryka Salomona. Z konieczności w pierwszym składzie musiał zagrać 42-letni Dariusz Filipczak, przy czym jego obecność na placu zawsze dobrze wpływa na zespół. Goście tymczasem przyjechali do Świdnicy z nadziejami na podtrzymanie serii sześciu meczów bez porażki.

W pierwszej połowie lepiej prezentowali się gracze Polonii-Stali, ale po 45. minutach było 1:1 po dwóch rzutach karnych. Pierwszą jedenastkę sprokurował bramkarz Victorii Krzysztof Bielak, drugą obrońca Polonii-Stali – Andrij Kozaczenko. W drugiej części znów nieco lepiej prezentowali się biało-zieloni, ale Victoria też miała swoje szanse. Przy stanie 1:1 dwa razy świetnie interweniował Bartosz Kot. Potem dwa błyskawiczne ciosy zadali gospodarze i było „po herbacie”. Dużej sztuki dokonał młodziutki Paweł Mazanka, który wpisał się na listę strzelców zaledwie kilkanaście sekund po wejściu na boisko.

Victoria kończyła mecz w dziesiątkę, bo w 78. minucie drugą żółtą kartkę ujrzał Artur Słapek.. – W naszej ocenie to był mecz na remis i taki wynik byłby sprawiedliwy – ocenił trener Victorii, Maciej Jaworski. – Odnieśliśmy jak najbardziej zasłużone zwycięstwo. Victoria bardzo chciała,m grała ambitnie, ale to my byliśmy zespołem lepszym – ripostował Mateusz Dzień vel Rakoczy, dyrektor Polonii-Stali.

Remis 1:1 przywiozła z Nowej Rudy Karolina. Z jednej strony każda zdobycz cieszy, ale z drugiej Karolina mogła i powinna wygrać na boisku ligowego outsidera. – Mam mieszane uczucia. Cieszę się, że doprowadziliśmy do wyrównania, ale martwi mnie nasza nieskuteczność. Praktycznie całą drugą połowę przebywaliśmy na połowie Piasta. Niestety, nic nie chciało wpaść – mówi Tomasz Idziak, trener Karoliny. Warto nadmienić, że gospodarze grali bardzo ostro, a  czasem wręcz brutalnie. Dwóch graczy Karoliny – Maksym Tatuśko i Łukasz Schmidt z kontuzjami przedwcześnie opuścili boisko.

W grupie zachodniej zachwycający ostatnio forma strzelecką AKS Strzegom tym razem nie strzelił ani jednego gola i zremisował na wyjeździe 0:0 z Apisem Jędrzychowice. Biorąc pod uwagę miejsce w tabeli rywali podopieczni Jarosława Krzyżanowskiego nie powinni wybrzydzać.

IV liga, grupa wschodnia

15. kolejka (5-6.11): Polonia-Stal Świdnica Victoria Świebodzice 3:1 (1:1), Piast Nowa Ruda – Karolina Jaworzyna 1:1 (1:0), Orzeł Ząbkowice – MKP Wołów 3:0, GKS Kobierzyce – Wiwa Goszcz 2:3 (2:1), Sokół Wielka Lipa – Orzeł Sadowice 3:1, Foto Higiena Gać – Bystrzyca Katy Wrocławskie 4:1, Sokół Marcinkowice – Unia Bardo 1:1 (1:0), Pogoń Oleśnica – Bielawianka 2:2 (0:1)

1. Foto Higiena Gać (s) 13           39        13-0-0 36:9
  2. Polonia-Stal Świdnica (s) 13        32        10-2-1 24:7
  3. Victoria Świebodzice (b)   13        22        6-4-3   25:15
  4. Wiwa Goszcz (b)                        13        21        6-3-4   25:17
  5. Unia Bardo Śl. (b)                     13        21        5-6-2   29:22
  6. Bielawianka                                13        20        5-5-3   21:17
  7. Orzeł Ząbkowice                        13        20        6-2-5   18:15
  8. MKP Wołów (b)                         13        18        5-3-5   17:18