Derby dla Olimpii (FOTO)

Była walka i emocje, ale niespodzianki nie udało się sprawić. Po raz drugi w tym sezonie w drugoligowych derbach Dolnego Śląska Olimpia Jawor pokonała świdnicką Polonię.

Polonia Świdnica – Olimpia Jawor 1:3 (13:25, 26:24, 19:25, 18:25)

Polonia: Woźniak, Kołodziejczak, Armelle Fernandez, Mielczarek, Śmidowicz, Gałązka (libero) oraz Gierwatowska, Pawelec, Bojko

W pierwszym spotkaniu rozegranym w Jaworze Olimpia wygrała 3:1. Przed rewanżem w Świdnicy, rywalki też były faworytkami, ale podopieczne Magdaleny Sadowskiej miały chrapkę na zwycięstwo.  Atutem biało-zielonych miał być własny parkiet, na którym w tym sezonie wygrały pięć z sześciu meczów oraz wracająca do gry rozgrywająca Anna Śmidowicz

W pierwszym secie zdecydowanie lepiej zaprezentowały się przyjezdne. Wygrana25:13 zdopingowała świdniczanki do walki. W drugiej partii gra była już bardzo wyrównana. Zwycięstwo Polonii 26:24 dało nadzieję na zdobycie punktów.Niestety, dwa kolejne sety padły łupem Olimpii. Szczególnie szkoda tego, co wydarzyło się w czwartej odsłonie. Polonia prowadziła już nawet 14:9, ale finisz Olimpii był piorunujący. Napędzane przez Sandrę Świętoń przyjezdne najpierw doprowadziły do stanu 15:15, a potem odwróciły losy partii wygrywając25:18.

(r)

II liga, grupa III.

14 kolejka(8.12): Polonia Świdnica –Olimpia Jawor 1:3, Sobieski Oława – Volley Wrocław 3:1, Amber Kalisz – PLKS Pszczyna 0:3, MKS II Dąbrowa Górnicza – Jedynka Siewierz 3:2, TKS Tychy –Płomień Sosnowiec 0:3. Częstochowianka pauzowała

1.  PLKS Pszczyna                      13        33        11-2     36:10
  2. Płomień Sosnowiec               12        32        11-1     34:10
  3. Olimpia Jawor                       13        30        10-3     32:15
  4. Częstochowianka                   12        28        10-2     32:13
  5. Jedynka Siewierz                   13        25        8-5       28:21
  6. MKS II Dąbrowa Górnicza    13        18        7-6       25:26
  7. Polonia Świdnica                  12        15        5-7       20:26
  8. TKS Tychy                             13        11        3-10     19:34