Deichmann dla Gryfa

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Młodzi piłkarze Gryfa Świdnica (U 9) zwyciężyli w finale regionu wałbrzyskiego turnieju Deichmann Minimistrzostwa Świata i zakwalifikowali się do finału ogólnopolskiego. Z dobrej strony zaprezentowały się ekipy Polonii-Stali Świdnica i Akademii Piłkarskiej 13 Świdnica, ale odpadły w ćwierćfinałach.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zawody na obiektach przy wałbrzyskim Aqua Zdroju odbyły się w sobotę,. 10 czerwca. W Deichmann Minimistrzostwach Świata zespoły przywdziewają nazwy krajów. Gryf występował pod szyldem Paragwaju. Finał był popisem Gryfa. Podopieczni Janusza Masnego wygrali 9:0 z Holandią, 6:0 z Nigerią, 6:0 z Urugwajem i 3:0 z Hiszpanią (Górnik Nowe Miasto Wałbrzych). – Turniej Deichmanna trwa od kwietnia. Od tego czasu rozegraliśmy w sumie ponad dwadzieścia meczów. Strzeliliśmy najwięcej bramek i najmniej ich straciliśmy. W sumie w drodze po mistrzostwo przegraliśmy tylko jeden raz, a jeden mecz zakończył się remisem – mówi Janusz Masny, trener zespołu.

W kategorii U 9 do finału regionalnego zakwalifikowały się jeszcze Polonia-Stal i Akademia Piłkarska 13 Świdnica., ale odpadły w ćwierćfinałach.

Co ciekawe, Gryf awansował do finału ogólnopolskiego już po raz trzeci z rzędu. Decydujący turniej zaplanowano 25 czerwca, także w Wałbrzychu. Młodzi świdniczanie wystąpili w składzie: Hubert Charuży, Nikodem Krakowiak, Patryk Podleśny, Szymon Pieńkowski, Sebastian Patyk, Damian Patyk, Jakub Kazimierski, Franciszek Kołakowski, Michał Haręza, Jakob Kosmala, Filip Łuczak, Jakub Zienkiewicz.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *