Dęby ze strażacką asystą (FOTO)

Z udziałem strażaków ochotników, dzieci, młodzieży i seniorów, patriotycznie i ze słodkim akcentem. Tak mieszkańcy gminy Świdnica świętują sadzenie DĘBÓW NIEPODLEGŁOŚCI w swoich sołectwach. Sadzonki dębów z tabliczką numer 4 i 5 pojawiły się w Gogołowie i Pankowie.

Jak przystało na Gogołów, w uroczystości wzięli udział m.in. strażacy ochotnicy. Na miejsce przeznaczenia mieszkańcy sołectwa dumnie przemaszerowali przez swoją wieś, niosąc biało-czerwoną flagę, uszytą podczas ostatniej akcji 1918 flag na 100 lecie niepodległości.

W obecności proboszcza parafii Mariana Lewandowskiego, przewodniczącej Rady Gminy Świdnica Reginy Adamskiej, sekretarz gminy Jadwigi Generowicz, strażaków ochotników w Pankowie mieszkańcy swojej wsi dokonali uroczystego posadzenia dębu z numerem pięć. Z tej okazji organizatorzy częstowali tortem w biało-czerwonym kolorze, nawiązując tym samym do 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Na każdym ze słupów wisiała także biało-czerwona flaga, efekt ostatniego szycia flag. W Polsce znany jest Dąb Bartek, nasz dąb może się nazywać Radek, od imienia najmłodszego uczestnika Radka, bardzo zaangażowanego w jego sadzenie– podkreślała Regina Adamska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *